Marcin Brosz: Górnik będzie miał z nich pociechę

Gornik Zabrze - Stal Mielec
 źródło: Pressfocus

Mam przekonanie, że wzmocniliśmy skład piłkarzami, którzy nie są emerytami i mogą nam pomóc nie tylko wiosną, ale też w kolejnych sezonach - mówi trener zabrzan.

DARIUSZ CZERNIK: Rozmawiamy krótko przed waszym wyjazdem do Słowenii. Miała być Turcja, mówiliście też o Chorwacji... Skąd takie niezdecydowanie?

MARCIN BROSZ: Czytałem, że decydował brak pieniędzy. To nie jest prawda. W Górniku się nie przelewa, ale środki na zagraniczne zgrupowanie były zarezerwowane. Od początku chodziło mi o jakość sparingpartnerów. I to nie „wirtualną”, czyli pojedziemy, a na miejscu zobaczymy z kim da się zagrać. Dlatego czekaliśmy do końca na konkret i to na papierze. Chorwacja nie była zła, ale pojechaliśmy zobaczyć, co nas czeka. Zakwaterowanie dobre, ale boiska były w bardzo złym stanie. W Słowenii są boiska w bardzo dobrym stanie, a zagramy dwa mecze z klubami tamtejszej ekstraklasy. To nam wystarczy.

 

Chciałbym przede wszystkim porozmawiać o waszych transferach. Pamięta pan, że Górnik miał sprowadzać głównie młodych Polaków, najlepiej ze Śląska. Tymczasem zakontraktowaliście tylko obcokrajowców.

MARCIN BROSZ: Chciałbym zwrócić uwagę, że Maik Karwat to... Ślązak. Urodził się w Niemczech, ale mówi po „naszemu”, mieszka obecnie u babci w Niedobczycach, jego ojciec grał 20 lat temu na Śląsku w piłkę. Generalnie jednak ma pan rację, pozostała trójka to Słowak, Słoweniec i Hiszpan.

 

Dlaczego nie Polak?

MARCIN BROSZ: Bo młodych chłopaków mamy już kilkunastu. Ciężko pracują, moim zdaniem świetnie się rozwijają, Górnik będzie miał z nich pociechę. Ale sprowadzanie kolejnych nie ma w tej chwili sensu. Potrzebowaliśmy piłkarzy już dziś prezentujących określony poziom, którzy mogą z marszu wejść do pierwszej jedenastki i znacząco podnieść jakość pracy na treningu. A - bądźmy szczerzy - takich na Śląsku raczej nie znajdziemy. Proszę zresztą przeanalizować transfery sąsiadów z ościennych miast. Jeżeli ktoś przyszedł „do grania”, to raczej nie był z naszego regionu.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Niebieski_z_denaturatuUżytkownik anonimowy
~Niebieski_z_denaturatu :
No photo~Niebieski_z_denaturatuUżytkownik anonimowy
Niektórzy nawet tego nie mają, za przestępstwa, przekręty i oszustwa mają zakaz transferowy :)))) buahahahaha
17 lut 17:42 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
do ~Jaminski:
No photo~JaminskiUżytkownik anonimowy
17 lut 19:17 użytkownik ~Jaminski napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Jamiński ty ryju świński do budy znaczy się do tego swojego kurnika na Okrzei.
28 lut 22:25 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Roger ..Użytkownik anonimowy
~Roger ..
No photo~Roger ..Użytkownik anonimowy
do ~eR:
No photo~eRUżytkownik anonimowy
17 lut 17:05 użytkownik ~eR napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Za niedługo my bydymy w ekstraklasie a wy w pierwszy ciaproki :)
18 lut 12:38 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii