Trener Cracovii: Przed nami pięć ciężkich egzaminów

Mecz z Zagłębiem Lubin otwiera zdaniem trenera Jacka Zielińskiego cykl pięciu najtrudniejszych egzaminów dla zespołu "Pasów".

Jacek Zieliński
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Krakowianie na własnym boisku radzą sobie w ostatnim czasie znakomicie i odprawiają z kwitkiem kolejnych rywali. Od pół roku nikt nie zdołał wygrać w lidze na ich boisku. Mimo to trener Jacek Zieliński dmucha na zimne i spodziewa się w piątek trudnej przeprawy przeciwko lubinianom. - Bez względu na przeciwnika, trzeba się obawiać. Przed starciem z Termaliką Bruk-Betem Nieciecza też się mówiło, że jest w kiepskiej dyspozycji, a zawiesili nam wysoko poprzeczkę. Lubin ma na wiosnę jeden punkt, ale trzeba popatrzeć na to z kim grali. Zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów, który radzi sobie bardzo dobrze i byli w tym meczu zespołem dominującym. Z Legią próbowali grać w piłkę, ale byli nieskuteczni, a w meczach z warszawianami tak się to kończy. Zagłębie to zespół będący mieszanką rutyny z młodością. Czeka nas poważne zadanie, ale mamy swoje plusy. Jesteśmy w dobrej dyspozycji. Piłkarsko zespół na tyle okrzepł, że do każdego przeciwnika podchodzimy z szacunkiem, ale bez żadnych obaw.

 

Przed krakowianami teraz najtrudniejsze zdaniem Jacka Zielińskiego tygodnie. - Czeka nas pięć trudnych egzaminów - mecze z Zagłębiem, Ruchem Chorzów, Lechem Poznań, Legią Warszawa i Pogonią Szczecin. Po nich tabela może się zupełnie odwrócić. Dlatego podchodzę spokojnie do naszych dobrych rezultatów, bo było wiele drużyn, które długo były w czołówce, w końcówce traciły formę i nikt o nich nie pamięta. My chcemy, żeby po 37. kolejce był status quo. Nie musimy się jednak nikogo obawiać, bo jak poważnie podejdziemy do meczu, to każdego przeciwnika jesteśmy w stanie ograć - twierdzi trener Cracovii.

 

Z tej samej kategorii