Starcie pseudokibiców na autostradzie A1. Górnik bez dopingu w Gdańsku

Zablokowana jest autostrada A1 w kierunku Gdańska po starciach pseudokibiców Górnika Zabrze i Stali Stalowa Wola, do których doszło w okolicach parkingu Krzyżanów Wschód (Łódzkie).

Kibice Gornik Zabrze
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W wyniku konfrontacji pseudokibiców ranne zostały trzy osoby, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Obecnie autostrada A1 w kierunku Gdańska jest nieprzejezdna, a policja kierowców zmierzających na północ kieruje na objazdy. 

 

"Obecnie na miejscu legitymowanych jest ok. 400 kibiców Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrze z ośmiu autokarów. Na razie nikt nie został zatrzymany. Sytuacja jest opanowana" - powiedziała p.o. oficera prasowego st.asp. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

 

W starciach, do których doszło przed południem uczestniczyły grupy pseudokibiców Stali Stalowa Wola i Górnika Zabrza. Zmierzały one w tym samym kierunku autostradą A1 na mecze swoich drużyn do Stargardu Szczecińskiego i Gdańska.

 

Do stłumienia agresorów i nie dopuszczenia do większej eskalacji konfliktu użyto gazu łzawiącego i gumowych kul. "Udało nam się opanować sytuację w zaledwie kilka minut i nie dopuścić do większej bójki" - zaznaczyła policjantka.

 

 

Więcej na temat:Górnik Zabrze, pseudokibice

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Moja mama jest z Gdanka dlatego nie bylo mnie tam
6 sie 17 21:28 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii