"Eksperymentalny" Piast pokonuje Śląsk w meczu charytatywnym

Piast Gliwice - Slask Wroclaw

Piast Gliwice wygrał ze Śląskiem Wrocław 2-1 (1-0) w sobotnim spotkaniu sparingowym rozegranym w Oławie. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Łukasz Krakowczyk i Michal Papadopulos.

Dariusz Wdowczyk - z racji przerwy reprezentacyjnej - w meczu sparingowym dał odpocząć najważniejszym zawodnikom, a w wyjściowym składzie pojawili się gracze tacy jak Borkała czy Krakowczyk. I to właśnie ten drugi był strzelcem pierwszego gola w meczu - w 19 minucie popisał się efektowną główką, wykończając dośrodkowanie Rugaszewicza.

Krakowczyk miał też udział w drugim golu, kiedy był faulowany w polu akrnym, a jedenastkę wykorzystał Michal Papadopulos. W 84 min przy dość pasywnej postawie obrońców Piasta, wrocławianie rozklepali gliwiczan i Sito Riera zdobył kontaktowego gola. Więcej jednak bramek już w tym meczu nie padło.

Spotkanie było meczem charytatywnym, a cały dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek przeznaczony był na leczenie Grzegorza Galasińskiego z podoławskiego Niemila oraz dla oławianki Natalii Zezuli. W przerwie przeprowadzono również aukcję charytatywną, podczas której licytowano m.in. koszulkę Konstantina Vassiljeva.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:1 (1:0)
1-0 - Krakowczyk, 18 min.
2-0 - Papadopulos, 79 min (karny)
2-1 - Riera, 84 min.

Piast: Szmatuła (46. Kurek) - Pietrowski, Korun, Angielski (70. Valencia), Vranjes, Rugasević, Jagiełło (43. Zivec), Jankowski, Barisić (70. Papadopulos), Borkała, Krakowczyk. Trener Dariusz WDOWCZYK.

Śląsk: Wrąbel (46. Słowik) - Pawelec (46. Augusto), Celeban, Poprawa, Cotra, Chrapek (46. Łuczak), Srnić (46. Vacek), Madej (46. Piech), Riera, Pich, Robak (72. Pałaszewski). Trener Jan URBAN.

Żółta kartka: Pich.