Pomocnik Piasta: Mamy nad czym pracować

Zaprezentowaliśmy się dużo słabiej, niż wyglądamy na co dzień na treningach. Zagraliśmy dużo poniżej naszych możliwości - kręcił głową po meczu z Termaliką Sasza Żivec.

Bruk Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Choć Piast nie miał już szans na czołową ósemkę, każdy punkt zdobyty przez podopiecznych Dariusza Wdowczyka jest na wagę złota, a konkretniej - utrzymania w ekstraklasie. Wicemistrzowie Polski znów jednak zawiedli, przegrywając wczoraj w Niecieczy z Termaliką 0:1.

 

- Moim zdaniem zaprezentowaliśmy się dużo słabiej, niż wyglądamy na co dzień na treningach. Zagraliśmy dużo poniżej naszych możliwości... Uważam jednak, że mimo wszystko, nawet przy naszym nie najlepszym dniu, nie powinniśmy byli tego przegrać. Bruk-Bet również nie rozgrywał dobrego spotkania - przyznał po spotkaniu Sasza Żivec. - W drugiej połowie mecz był wyrównany i remis byłby chyba wynikiem bardziej sprawiedliwym. Nie ma co jednak się nad tym zastanawiać. Rywale zdobyli gola, my nie. I dlatego to my zeszliśmy z murawy bez punktu - dodał Słoweniec.

 

Gospodarze szybko objęli prowadzenie - w 4. minucie efektownym uderzeniem z przewrotki popisał się Dawid Nowak. - Szybko stracona bramka zmusiła nas do nieco ryzykowniejszej gry w ofensywie. Pozostawiliśmy rywalom więcej miejsca na naszej połowie, dzięki czemu łatwiej było im wychodzić z kontratakami. Chwilami wyglądało to naprawdę groźnie - zauważa 26-letni pomocnik Piasta.

 

To właśnie w kontrach ekipa z Niecieczy generowała największe zagrożenie pod bramką gliwiczan. - Po szybkich rajdach skrzydłami stwarzali sobie praktycznie stuprocentowe sytuacje. My jednak mieliśmy za sobą Jakuba Szmatułę, który nie popełniał wielu błędów. Kilka skutecznych interwencji zaliczyli także Hebert oraz Urosz Korun. Dzięki nim ten mecz zakończył się tylko jednobramkową porażką. Z takiego wyniku nie możemy być jednak zadowoleni - kręcił głową Żivec.

 

- Mamy nad czym pracować - zakończył Słoweniec.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Z takiego szrotu nic się nie zrobi.Jedynie Wdowczyk i koperty coś mogą pomóc!
18 kwi 17 19:29 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii