Radoslav Latal: My nie musimy, my możemy

Nie ma co zwiększać presji ciążącej na chłopakach. To może ich zestresować i plątać nogi, a tego chcemy uniknąć – mówi trener Radoslav Latal.

Sparing. Piast Gliwice - Pniowek Pawlowice. 14.01.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

Za wami bardzo krótki okres przygotowawczy. Wszystko toczyło się po pana myśli?
RADOSLAV LATAL: Jestem bardzo zadowolony z obozów i treningów, zarówno w Kamieniu, jak i w Hiszpanii. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Drużyna wykonała kawał solidnej roboty, bo w na koniec obozu w Hiszpanii wyszło nam, że jednostek treningowych tam było więcej, niż w Kamieniu. Wiem, że wyniki sparingów mogły być lepsze, ale jesteśmy dobrze przygotowani.

 

Górnik, Cracovia czy Termalica mocno narzekały na swoje obozy w Hiszpanii i na sparingpartnerów. U was nie było tak źle?
RADOSLAV LATAL: Słyszałem. U nas było zupełnie inaczej. Chwała naszym organizatorom, szczególnie Adamowi Fudalemu, który dopinał mecze z Dinamem, Szachtarem i zespołem z Norwegii. Boiska, pogoda i wszystko było takie, jak sobie wyobrażałem.

 

Mecze z tymi przeciwnikami przegraliście, tracąc bramki po głupich błędach. To pana najmocniej martwi przed ligą?
RADOSLAV LATAL: To rzeczywiście nasz największy problem. Gramy nieźle, ale robimy kilka błędów i każdy kończy się straconym golem. Tak w ekstraklasie być nie może, bo będzie to nas kosztowało porażki. Co do sparingów, to dwa pierwsze w Hiszpanii rozegraliśmy niejako z marszu, bo mieliśmy przed nimi normalne treningi. Stąd brakowało trochę szybkości. Z Szachtarem było o niebo lepiej; widziałem elementy, które chcemy grać w ekstraklasie. Szybkość i dynamika wraca, a mamy jeszcze przed sobą kilka treningów do meczu z Łęczna.


Powie pan wreszcie, że gracie o mistrzostwo?
RADOSLAV LATAL: Nie ma mowy, nikt mnie nie naciągnie na mówienie o mistrzostwie i pompowanie balonika. To nie w moim stylu. Mamy tyle punktów, które wystarczą na ósemkę i zobaczymy co przyniosą poszczególne mecze. Nie ma co zwiększać presji ciążącej na chłopakach, to może ich zestresować i plątać nogi, a tego chcemy uniknąć. My nie musimy, a możemy zdziałać coś fajnego w tej lidze.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~PiastunUżytkownik anonimowy
~Piastun :
No photo~PiastunUżytkownik anonimowy
panie brommer gratulacje! 3-stronicowy artykuł i ani razu nie pada nazwa Piast - a to przecie artykuł o tym klubie. Naprawdę trzeba się postarać! - czy panu tak trudno przechodzi pod pióro nazwa Piast ? - jeśli tak, to niech pan się zabierze za pisanie o innym klubie, który jest mu bliższy - zapewne w pólstronnym artykule przynajmniej 4 razy użyjesz pan nazwy np. Legia.
Zastanów się pan nad swą profesją
PS.
ten zarzut dotyczy większości tekstów, które pan piszesz.
Ogarnij się człowieku!
8 lut 16 18:24 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~aUżytkownik anonimowy
~a
No photo~aUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
8 lut 16 15:04 użytkownik ~Janek napisał
Za pieniądze podatnika zawsze tak było.Nic sie nie musiało chyba że się chciało...a z reguły sie nie chciało!
Nie Twoje bo Ty i tak nie pracujesz więc czym się przejmujesz.. chyba że mniejszy zasiłek przez to dostajesz rto przykro mi
8 lut 16 16:09 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Za pieniądze podatnika zawsze tak było.Nic sie nie musiało chyba że się chciało...a z reguły sie nie chciało!
8 lut 16 15:04 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii