Gergel więcej warty niż 250 tys. euro

GORNIK ZABRZE - KORONA KIELCE
 źródło: Pressfocus

Jeszcze tydzień temu mało kto przypuszczał, że słowacki pomocnik może opuścić Zabrze. Teraz...

 

- Oczywiście, że jesteśmy szczęśliwy. Górnik w końcu „odpalił”, podobnie jak Roman Gergel. Nie wiem tylko, czy jego ostatnie mecze nie sprawią, że dostanie ofertę „nie do odrzucenia” – chwali podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego, jednocześnie zastanawiając się nad przyszłością Słowaka, Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza, a więc reprezentant właściciela klubu.


Tydzień temu w godzinach rannych tematu w zasadzie nie było. Górnik nie wygrywał, a Gergel nie bardzo miał się czym pochwalić. Co prawda bardzo dobrze zaczął sezon, bo w dwóch pierwszych kolejkach zdobył dwa gole – grał wtedy jako wysunięty napastnik – ale potem dołożył jeszcze tylko jedną bramkę zdobytą z rzutu karnego. Słowak w wielu meczach wręcz zawodził, szczególnie w porównaniu z pierwszym sezonem spędzonym w Zabrzu, kiedy grał na tyle dobrze, że w klubie szybko pogodzono się z odejście Prejuce'a Nakoulmy.


Nic dziwnego, że Górnik, który pozyskał Gergela w zasadzie za darmo - grał wiosną 2014 roku w Dunajskiej Stredzie, a zainteresowany jego sprowadzeniem był też Ruch Chorzów - zaproponował piłkarzowi nowy kontrakt. Słowak zarabiał zdecydowanie poniżej klubowej średniej, miał też w kontrakcie wpisaną kwotę odstępnego na poziomie 250 tysięcy euro. Dostał więc podwyżkę, ale w zamian kwota, za którą Gergel może odejść z Zabrza poszła w górę o kilkadziesiąt procent. Obecny kontrakt 27-latka obowiązuje jeszcze 2,5 roku, do końca czerwca 2018 roku.


- Na pewne rzeczy nie mamy wpływu. Jeżeli ktoś zdecyduje się wyłożyć pieniądze zapisane w umowie, to trzeba będzie się z Gergelem pożegnać. Na pewno klub potrzebuje gotówki, ale oczywiście żal byłoby tracić tak dobrego piłkarza. Poczekajmy... Na pewno jednak zapisanej kwoty nie obniżymy - to z kolei Marek Pałus, prezes Górnika. Mecz z Piastem, w którym Gergel strzelił cztery gole, odbił się szerokim echem w menedżerskim światku. Tym bardziej, że jego transmisję pokazał Eurosport 2, więc widownia była nie tylko między Wisłą i Odrą. Do tego Słowak dołożył gola strzelonego Jagiellonii, nie dość, że w ostatnich minutach, to jeszcze na wagę wygranej zabrzan.

 


Menedżer piłkarza, Paweł Zimończyk, pytany o zimowy scenariusz mówi krótko. - Dał pretekst, by oferty się pojawiły. Jest w takim wieku, że z pewnością chętnie spróbowałby sił w silniejszej lidze, choć nigdy nie krył, że w Zabrzu czuje się świetnie. Inaczej nie podpisałby nowego kontraktu.


Ile jest wart Gergel? Tyle, ile ktoś za niego zapłaci. Warto pamiętać, że latem – po bardzo dobrym sezonie – poważnie zainteresowała się Słowakiem tylko Jagiellonia Białystok, która na stół kładła 150 tysięcy euro. Czyli o 100 tysięcy mniej niż Gergel miał wtedy zapisane w kontrakcie jako kwotę odstępnego. Gdyby „Jaga” dołożyła jeszcze 50 tysięcy, pewnie Górnik zgodziłby się oddać piłkarza, jednak takiej oferty nie było. Dziś trzeba zapłacić już sporo więcej.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
po spadku z ligi to on na pewno bedzie wart 250 tys euro :D :D :D
8 gru 15 23:12 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~mutterUżytkownik anonimowy
~mutter :
No photo~mutterUżytkownik anonimowy
Takiego piłkarza na boiskach naszej ekstraklasy jeszcze nie było.On jest wart każdych pieniędzy !!!
8 gru 15 16:04 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dickUżytkownik anonimowy
~dick :
No photo~dickUżytkownik anonimowy
Mam brata w Anglii , tam od czasu jego czterech goli dużo sie mówi o Gergelu chcą go Liverpool i stoke City ale 250 tys. to jednak dla nich za dużo
8 gru 15 15:32 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii