Górnik Zabrze: Prezentacja i nagrywanie hymnu

Roman Gergel
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Roman Gergel wrócił do zajęć. To znaczy, że rosną szanse Słowaka na grę przeciwko Cracovii.

Kiedy w sobotę wręczano tradycyjne nagrody dla najlepszego sportowca i trenera Zabrza, Romana Gergela zabrakło w hali miejscowego MOSiR-u. Słowak, który wygrał plebiscyt, leczył ostatnio uraz mięśnia i dostał od trenera wolny weekend, by spędzić czas z rodziną w ojczyźnie. Wczoraj jednak pojawił się w miejscu, w którym ledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej trwała zabawa, bowiem Leszek Ojrzyński trening przeprowadził właśnie w hali. - Jestem już zdrowy, nie czuję żadnego bólu i mogę grać – deklaruje Roman Gergel.
Nie tylko on wrócił do zajęć, bowiem z zespołem pierwszy raz po dłuższej przerwie ćwiczyli też Rafał Kurzawa i Paweł Widanow. O ile jednak ta dwójka ma niewielkie szanse, by zagrać w sobotę przeciwko Cracovii, to zdrowy Gergel ma być jednym z asów atutowych Górnika nie tylko w najbliższy weekend, ale podczas całej drugiej części sezonu. - Mam nadzieję, że utrzyma dyspozycję z grudnia. Wtedy zobaczyliśmy, co znaczy w każdym zespole piłkarz, który „robi różnicę” i potrafi sytuacje zamieniać na gole – mówi Stanisław Oślizło, legendarny kapitan Górnika.
Dziś Pan Stanisław powinien pojawić się w hali zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca, gdzie o 18.00 rozpocznie się prezentacja drużyny. Zapowiada się ciekawie, choćby z tego względu, że Górnik zimą był jednym z najbardziej aktywnych klubów na transferowym rynku. Już zakontraktowano na Roosevelta sześciu piłkarzy, a wciąż w „poczekalni” jest Sebastian Leszczak, który czeka na podpisanie umowy. Wstęp na prezentację jest wolny, więc organizatorzy spodziewają się pełnych trybun.
To o tyle istotne, że fani będą nagrywać nowy hymn Górnika, przygotowany specjalnie na otwarcie stadionu (21.02) i mecz z Ruchem. „Słynna drużyna, którą każdy zna, Tyle tytułów i pucharów ma. Żywa legenda, która łączy nas, Klub kibiców z wielu śląskich miast... - Tak brzmi pierwsza z czterech zwrotek, których słowa pojawiły się już w internecie. Chodzi o to, by wszyscy zainteresowani mieli czas przygotować się wokalnie na derbowe starcie. Jest też oczywiście chwytliwy refren „Więc głowę wznieś, zaśpiewaj pieśń: Górnik Zabrze!” - to tylko jego część.
O tym, że w internecie biletów na otwarcie stadionu nie ma od niedzieli, już informowaliśmy. Jutro miała się rozpocząć sprzedaż pozostałych kilku tysięcy wejściówek w klubowej kasie, ale prawdopodobnie ten termin zostanie przesunięty o 24 godziny, czyli na czwartek.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
9 lut 16 17:08 użytkownik ~Janek napisał
Hymn i prezentacja najważniejsza!Co tam piłkarze......będzie hymn będą wyniki.
Górnik to najlepsza drużyna. I chłopaki są takie przystojne. Już się nie mogę doczekać jak ich zobaczę. Tatuś mi opowiadał jakie wyniki kiedyś Górnik miał. Ja kibicowałem z moim chłopakiem Piastowi, ale chłopak mnie rzucił. Wszystkie Piastole to niewierne chłopaki. Teraz bedę chodził na Górnika. Może poznam jakiegoś fajnego delikatnego chłopaka
9 lut 16 18:03 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Hymn i prezentacja najważniejsza!Co tam piłkarze......będzie hymn będą wyniki.
9 lut 16 17:08
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii