Robert Jeż: Spakowałem się już w grudniu

Robert Jez
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Gdybym miał zostać w Polsce, to tylko w Górniku. Dostałem nawet dobrą propozycję umowy - mówi były pomocnik klubu z Zabrza.

Dariusz CZERNIK: Był dylemat?
Robert JEŻ: - Szczerze? Nie było. Po ostatnim meczu z Lubinem spakowałem wszystkie rzeczy i opuściłem mieszkanie w Katowicach. Wiedziałem już, że Spartak mnie chce i na początku 2016 roku podpiszę w Trnavie kontrakt. Byłem poza domem 5 lat. To dużo, szczególnie wtedy, kiedy dzieci rosną i nie można w tym czasie z nimi być tak często, jakby się chciało. Dlatego byłem zdecydowany.


Może gdyby Górnik bardziej naciskał...
Robert JEŻ: W Zabrzu dostałem dobrą propozycję nowej umowy. Rozmawiałem z prezesem i trenerem, klub zachował się bardzo fair. Generalnie chciałbym Górnikowi bardzo podziękować, bo spotkało mnie w Zabrzu wiele pięknych chwil. Gdybym miał zostać w Polsce, to tylko tutaj. Ale... Mieszkam tylko 50 km od Trnavy, autostradą jadę na trening 25 minut. Dostałem umowę na 1,5 roku, nie miałem wątpliwości, że czas wracać.


Słowacki klub płaci więcej niż polski?
Robert JEŻ: W Polsce też bardzo różnie płacą... Słowacy płacą oczywiście mniej, ale nie wysokość kontraktu była dla mnie najważniejsza.


Koledzy z Górnika już wiedzą?
Robert JEŻ: Pewnie przeczytali w internecie. Zresztą chyba wszyscy spodziewali się takiego finału. Do Erika Grendela zadzwoniłem, z Romanem Gergelem też się skontaktuję.


Myśli pan, że on również tej zimy odejdzie z Zabrza?
Robert JEŻ: Trudne pytanie, skoro ma ważny kontrakt i niemałą sumę odstępnego. Dla Górnika lepiej byłoby, gdyby został przynajmniej jeszcze na pół roku. Dla Romana byłoby lepiej odejść, bo jest w najlepszym wieku i dobrym czasie, by spróbować sił w lepszej lidze, choć wiem, że w Zabrzu czuje się świetnie. Jeżeli zostanie, to nie będzie dla niego żaden problem.


Gdyby mógł pan krótko podsumować tych pięć lat spędzonych w polskiej lidze, to...
Robert JEŻ: Było różnie. Na pewno mogło być lepiej. Bardzo dobry był początek, czyli pierwsza wiosna w Górniku. Polonia, Zagłębie, pierwsze pół roku po powrocie do Zabrza... Nie mogę być do końca zadowolony z tego czasu. Na pewno jesień 2014 roku i ten, który niedawno się skończył, mogę zapisać na plus.


Najlepszy trener z jakim pracował pan w Polsce?
Robert JEŻ: Adam Nawałka. Wszystko miał poukładane i przemyślane. We wszystkim, co za jego kadencji robiliśmy był sens i absolutny profesjonalizm. Choć nie były to w Zabrzu czasy łatwe. Bardzo dobrze wspominam też Jacka Zielińskiego, z którym pracowałem w Warszawie. Jako trenera i człowieka.


Więcej we wtorkowym Sporcie

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Powodzenia Robert !
5 sty 16 12:43 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii