Oto najbardziej pożądani trenerzy dekady

Zobacz zestawienie polskich szkoleniowców, którzy w ostatnich latach byli najczęściej zatrudniani i najrzadziej zwalniani z klubów ekstraklasy.

20.09.2015 JAGIELLONIA BIALYSTOK - LECH POZNAN EKSTRAKLASA PILKA NOZNA
 fot. Wojciech Klepka  /  źródło: Cyfrasport

Prezentujemy ranking najbardziej pożądanych polskich trenerów bieżącej dekady. Dziesięciu z nich znajduje obecnie zatrudnienie w ekstraklasie. Reszta od kilkudziesięciu godzin... czyha na ich posady.

 

Znajdź dwa elementy

Gdyby w zamieszczonym poniżej rankingu kazano znaleźć w czołowej dziesiątce dwa elementy nie pasujące do reszty, zadanie nie nastręczyłoby trudności. Widzimy tu bowiem tylko dwóch trenerów, którzy pozostają obecnie bez pracy. Mariusz Rumak i Maciej Skorża nieco „psują” tym faktem szczyt zestawienia.


Brak zatrudnienia nie oznacza oczywiście, że nikt nie jest zainteresowany usługami obu panów. Jest wiele klubów na krajowym podwórku, których na zatrudnienie tych ludzi nie stać. Sytuacja obu szkoleniowców jest jednak zgoła odmienna. W zasadzie łączy ich tylko to, że kiedyś z poznańskiego Lecha odchodzili z poczuciem dużego niesmaku. Co dzieli? Przede wszystkim perspektywy na przyszłość…


Skorża był już niemal we wszystkich polskich klubach o mocarstwowych ambicjach i raczej do nich nie wróci. Przynajmniej nieprędko. Została mu chyba tylko Lechia Gdańsk, ale nie po to zatrudniono tam Piotra Nowaka, człowieka z renomą, by szykować ciepłe gniazdko dla bezrobotnego. Rumak? Najmłodszy z czołowej "dychy", ledwie 38-latek. Dostał swoją wielką szansę w Lechu, może za wcześnie. Niczego wprawdzie nie wygrał, ale swoją markę wyrobił. Prędzej czy później to zaprocentuje.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
do ~John:
No photo~JohnUżytkownik anonimowy
15 lut 16 14:18 użytkownik ~John napisał
Cos mi sie wydaje ze Ojrzynski i Podolinski pojda na bezrobocie
Masz racje to ich wina że mają szrot ostatniego sortu.Po co transfery zmiany trenerów co tydzień przyniosą efekt.Ta liga jest słaba i dowcipna,dzielą punkty i trenerów zmieniaja kiedy marni kibice zechcą.Ale jedna z najsłabszych lig w Europie może sobie na to pozwolic,kogo to obchodzi!?
15 lut 16 16:07
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JohnUżytkownik anonimowy
~John :
No photo~JohnUżytkownik anonimowy
Cos mi sie wydaje ze Ojrzynski i Podolinski pojda na bezrobocie
15 lut 16 14:18
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~andreUżytkownik anonimowy
~andre :
No photo~andreUżytkownik anonimowy
Michał jak Polonia bedzie miala stadion to wroc do nas bo jestes jedyna osoba ktora moze wprowadzic Bytom ponownie do ekstraklasy!!!Te czasy jeszcze wroca wierze w to. pozdrawiam
15 lut 16 13:47 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii