Piast przedłuża kontrakt z bramkarzem... Podbeskidzia

Piast Gliwice zdecydował się na skorzystanie z opcji przedłużenia kontraktu zawartej w umowie Rafała Leszczyńskiego. Wypożyczony obecnie do Podbeskidzia Bielsko-Biała golkiper będzie teraz piłkarzem gliwickiego klubu przynajmniej do czerwca 2018 roku, ale "Górale" mają prawo jego pierwokupu.

Rafał Leszczyński
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W kontrakcie wiążącym Leszczyńskiego z Piastem została zawarta klauzula pozwalająca klubowi przedłużyć umowę z 25- letnim bramkarzem.

- Obserwujemy na bieżąco występy Leszczyńskiego w barwach Podbeskidzia. Rafał w wielu meczach potwierdził swoje wysokie umiejętności i dlatego uznaliśmy, że należy z tym zawodnikiem przedłużyć kontrakt, korzystając z możliwości, którą dawała nam wcześniej podpisana umowa - powiedział dyrektor sportowy Piasta, Łukasz Piworowicz.
- Dalsza sportowa przyszłość Rafała jest jednak również uzależniona od Podbeskidzia, gdyż bielszczanie zagwarantowali sobie w umowie wypożyczenia prawo wykupu zawodnika - dodał Piworowicz.
 
Leszczyński do Gliwic trafił w sezonie 2015/16, ale nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie Piasta. Rozegrał natomiast 16 spotkań w III-ligowych rezerwach, które czterokrotnie kończył z czystym kontem.

W kolejnym sezonie bramkarz trafił na wypożyczenie do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W barwach Górali wystąpił w 26 spotkaniach I ligi i aż 11 razy zachował czyste konto. Za swoje mecze Leszczyński zbiera bardzo dobre recenzje.

 

Leszczyński, który trafił do Podbeskidzia latem ubiegłego roku, zanotował jak dotąd 26 występów w Nice I lidze. Bielszczanie mają zagwarantowaną opcję transferu definitywnego w umowie z Piastem.

Z tej samej kategorii