Smagorowicz: Ruch jest bardzo popularny w Zabrzu!

Dariusz Smagorowicz
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

- W niedzielę przy Roosevelta padnie rekord frekwencji i cieszę się, że mamy w tym współudział – mówi prezes chorzowskiego klubu.

LESZEK BŁAŻYŃSKI: Wybiera się pan na niedzielne derby?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: Nie pojadę na mecz. Są ferie i nie będę w tym okresie na Górnym Śląsku, mam inne plany, ale mecz oczywiście zobaczę w telewizji.


Spotkanie na żywo obserwować będzie ponad 24 tysiące widzów...
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - I bardzo dobrze. Cieszę się, że Ruch jest tak bardzo popularny w Zabrzu! Przy Roosevelta padnie rekord frekwencji i dobrze, że mamy w tym współudział. Przechodzimy do historii stadionu w Zabrzu i tego nie da się wymazać. To właśnie podczas starcia z nami nowy obiekt Górnika zostanie otwarty dla szerszej publiczności.


Górnik ma już porządny stadion, a w przypadku Ruchu to wciąż odległa perspektywa.
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - My też będziemy mieli stadion godny 14-krotnego mistrza kraju. Musimy być jednak cierpliwi, ale to już kwestia czasu, kiedy drużyna zacznie grać na nowoczesnej arenie. W tej chwili są zresztą w Chorzowie trzy stadiony. Poza Stadionem Śląskim i obiektem przy Cichej, jest jeszcze stadion GKS Katowice przy Bukowej, prawie w całości jest usytuowany na terenie Chorzowa.


Nie wyobrażam sobie jednak, aby Ruch grał swoje mecze na obiekcie GieKSy?!
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Zgadza się. Nie ma takiej możliwości, bo stadion GKS-u nie spełnia na dziś wymogów ekstraklasy. Z trzech wspomnianych aren najbliżej nam do Stadionu Śląskiego.


Ale modernizacja śląskiego giganta niesamowicie się ślimaczy.
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Według informacji, jakie otrzymałem niedawno z Urzędu Marszałkowskiego, dwa kluczowe przetargi zaplanowane są na marzec. Dotyczą instalacji niskiego prądu i prac budowlanych. One determinują termin oddania obiektu do użytku. Jeśli wspomniane przetargi zostaną rozstrzygnięte do końca marca, to jesienią 2017 roku powinniśmy już tam grać i będzie można szykować się do organizacji Wielkich Derbów Śląska ponownie w tym miejscu.

 

A co z obiektem przy Cichej?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Jesteśmy w stałym kontakcie z Urzędem Miasta. Trwają prace projektowe, w budżecie miasta jest odpowiednia kwota przeznaczona na rozpoczęcie prac budowlanych. Ale na chwilę obecną bliższy jest koniec prac modernizacyjnych na Stadionie Ślaskim.

 

Plebiscyt PS

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
~znużony :
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
W Polsce zapanowała moda na inwestowanie w beton a jak sie pyta o szkolenie to odpowiedź jest zawsze ta sama, brak kasy. Z punktu widzenia lokalnej społeczności rozwój sportu młodzieżowego jest chyba logiczniejszy niż betonowanie kasy. Jak się pojawią dobrzy zawodnicy to i kasa sie pojawi a więc można będzie budować stadiony.
Na razie budujcie akademie z krytymi boiskami i dofinansujcie trenerów żeby mogli się utrzymać ze szkolenia młodzieży.
17 lut 16:31 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Ks RuchUżytkownik anonimowy
~Ks Ruch :
No photo~Ks RuchUżytkownik anonimowy
Czyli mamy odpowiedz Ruch bedzie reprezentowal Gorny Slask na Stadionie Slaskim i bardzo dobrze!!!!!!Jak Klub bedzie potega to wybuduje sobie stadion sam.
17 lut 15:37 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Chorzowianin Użytkownik anonimowy
~Chorzowianin :
No photo~Chorzowianin Użytkownik anonimowy
Taka prawda. Gdyby rywalem była Korona, Piast czy Śląsk Wrocław nawet połowa stadionu nie byłaby zapełniona.
17 lut 11:21 | ocena:60%
Liczba głosów:15
60%
40%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii