Jest odpowiedź Górnika na pismo kibiców. "Rozsądek, nie emocje"

W Zabrzu po porażce 1:2 z MKS-em Kluczbork zrobiło się gorąco. Kibice żądają kar dla piłkarzy, a w odpowiedzi prezes Górnika chce zorganizować spotkanie ze środowiskiem sympatyków klubu z Roosevelta. - Póki wciąż jesteśmy w grze, trzeba zrobić wszystko, by naszymi działaniami kierował rozsądek, a nie emocje - napisał Bartosz Sarnowski.

Podpisanie umowy sponsorskiej Gornika Zabrze z STS
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Sobotnia porażka 1:2 z ostatnim w tabeli MKS-em Kluczbork nie pozostała bez echa w środowisku kibiców Górnika. Po meczu stowarzyszenie Torcida Górnik wystosowało oświadczenie, w którym domaga się od władz zespołu z Roosevelta kar finansowych dla wszystkich piłkarzy, a tym, którzy ich nie przyjmą - przesunięciem do zespołu rezerw.

 

Dziś Górnik na klubowej stronie internetowej odpowiedział kibicom na ich pismo.

 

Ze zrozumieniem przyjmujemy rozczarowanie i frustrację fanów Górnika po bolesnej porażce w Kluczborku. Po ostatnich dobrych meczach drużyny wszyscy, łącznie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym, oczekiwaliśmy innego rezultatu w spotkaniu z ostatnim zespołem I ligi. Tym bardziej, że na trybunach zasiadła rekordowa liczba sympatyków klubu. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za doping i wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty.

 

Zarząd zapoznał się z treścią oświadczenia wydanego przez fanów po sobotnim meczu. Rozumiemy, że zawarte w nim postulaty wynikają z troski o przyszłość drużyny w walce o powrót do ekstraklasy. Szanujemy każdą opinię, a głos sympatyków zawsze będzie w Górniku wysłuchany.

 

Dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie z przedstawicielami środowiska kibiców, by wymienić się refleksjami po meczu z MKS Kluczbork, a przed kolejnymi niezwykle ważnymi spotkaniami, które czekają drużynę w najbliższych tygodniach. Jesteśmy przekonani, że wszystkim stronom zależy na tym, by Górnik grał na miarę oczekiwań. Tym bardziej jednak, póki wciąż jesteśmy w grze, trzeba zrobić wszystko, by naszymi działaniami kierował rozsądek, a nie emocje. I by wszystkie strony wspomagały pierwszy zespół do ostatniej kolejki trwającego sezonu. Nie trzeba dodawać, że wsparcie kibiców jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na klimat oraz atmosferę wokół drużyny.

 

Warto też pamiętać, że mimo rozczarowującej porażki w Kluczborku Górnik Zabrze w rundzie wiosennej odrobił część strat do klubów znajdujących się wyżej w ligowej tabeli.

 

Po spotkaniu z kibicami zarząd wyda oficjalny komunikat odnoszący się do wydanego przez nich oświadczenia.

 

Pozdrawiam,

Bartosz Sarnowski

Prezes Zarządu Górnik Zabrze S.S.A.

 

Górnik w tabeli I ligi po 23 rozegranych spotkaniach zajmuje 9. miejsce (33 pkt).

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~hanysUżytkownik anonimowy
~hanys :
No photo~hanysUżytkownik anonimowy
To może jeszcze ukarać Torcidę, za brak wspierania z trybun własnych zawodników. Ciekawe jak, może zakazem stadionowym?
4 kwi 17 04:22 | ocena:100%
Liczba głosów:9
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~lewyobrońcaUżytkownik anonimowy
~lewyobrońca :
No photo~lewyobrońcaUżytkownik anonimowy
może protest jest bardzo emocjonalny, ale coś nie do końca jest z wynagradzaniem piłkarzy. Z jednej strony trzeba szanować ich pracę: pamiętajcie kibice, że aby zostać piłkarzem najczęściej od dziecka zasuwasz na treningach, a w sobotę rano jak kibic jeszcze odsypia piątkową imprezę jedziesz na jakiś sparing. Z drugiej strony jak już się chłopak przebije dostaje się do innej rzeczywistości, kasa jest na tyle duża, że niektórzy tracą kontakt z rzeczywistością: na boisku są nogi, a głowa zupełnie gdzie indziej. W wielkich klubach takie "zamyślenie" jest nie do pomyślenia, bo na każde miejsce jest 3 chętnych, a w Polskich klubach jakby trenerzy i zarządy to tolerują.
5 kwi 17 12:40 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
"część strat"...niby jakie??, "emocje", a to każda porażka bez konsekwencji?.....miętki z niego koleś....ŻENADA
3 kwi 17 14:54 | ocena:92%
Liczba głosów:13
92%
8%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii