Szczypiorniści Górnika Zabrze pojadą na Słowację

Bez Daćki, Galii i Sluijtersa, ale za to z Buszkowem i Korneckim zabrzanie rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej PGNiG Superligi. W ich trakcie zabrzanie wezmą udział w turnieju w słowackiej miejscowości Sala (19-21 stycznia).

SPR Wisla Plock - NMC Gornik Zabrze
 fot. Adam Starszyński  /  źródło: Pressfocus

Już z kadrowiczem Mateuszem Korneckim od dwóch dni po świąteczno-noworocznej przerwie trenują piłkarze ręczni NMC Górnika, trzeciej drużyny superligi. Trener Rastislav Trtik nie ma jednak do dyspozycji kompletu graczy.

 

Obrotowy Marek Daćko jutro leci z reprezentacją Polski do Hiszpanii, gdzie w weekend zagra w turnieju towarzyskim i ma szansę, by 12-14 stycznia wystąpić w Portugalii w prekwalifikacjach do mistrzostw świata (z gospodarzami, Kosowem i Cyprem). W tychże eliminacjach już dzisiaj (do 14.01) wystąpi także holenderski rozgrywający Iso Sluijters, a bramkarz Martin Galia z kadrą Czech przygotowuje do mistrzostw Europy, które 12 stycznia rozpoczynają się w Chorwacji.

 

Na razie nie trenuje Ignacy Bąk, który w ostatnim meczu 2017 roku z Wybrzeżem Gdańsk doznał urazu błony bębenkowej ucha. - W czwartek Ignacy będzie miał jeszcze jedną konsultację laryngologiczną, po której być może dostanie zielone światło do treningów - informuje fizjoterapeuta zabrzańskiego klubu Rafał Biliński.

 

Inny „poszkodowany” meczu z Wybrzeżem, Patryk Gluch, nie czuje już bólu w plecach, a po ponad dwumiesięcznej przerwie na parkiet wraca też inny prawoskrzydłowy, Aleksandr Buszkow - „Sasza” rehabilitował się po operacji złamania prawego obojczyka.

 

W trakcie przygotowań zabrzanie wezmą udział w turnieju w słowackiej miejscowości Sala (19-21 stycznia), gdzie obok gospodarzy (4. zespół krajowej ligi) zagrają z Balatonfuredi (4. drużyną ekstraklasy Węgier) i Duklą Praga (4. zespół czeskiej Ekstraligi).

 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zabrzanie zainaugurują rundę rewanżową Superligi, bo z racji „oddania” trzech graczy reprezentacjom, ich spotkania z trzech pierwszych kolejek zostały przełożone - z MMTS Kwidzyn na 7 lutego, ze Spójnią Gdynia na 28 marca i z Chrobrym w Głogowie na 27 lutego. Górnik po raz pierwszy oficjalnie na parkiet w tym roku wyjdzie prawdopodobnie w Pucharze Polski 31 stycznia - w Tarnowie z I-ligowym SPR-em.

Z tej samej kategorii