Szczypiorniści Górnika rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu

Wczoraj piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze rozpoczęli letni okres przygotowawczy do nowego sezonu. Znamy wstępny rozkład gier sparingowych podopiecznych Rastislava Trtika.

NMC Gornik Zabrze - KPR RC Legionowo
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Na razie trudno mówić o przygotowaniach z prawdziwego zdarzenia, bowiem na zajęciach pojawili się gracze, którzy w ostatnim sezonie grali mniej lub wciąż występują w rozgrywkach juniorskich. To Przemysław Witkowski (powrót z wypożyczenia w HC Baniku Karvina), Tymoteusz Piątek, Filip Fąfara i nowy nabytek klubu – Łukasz Gogola (poprzednio Olimpia MEDEX Piekary Śląskie). Oprócz nich pojawiło się także kilkunastu juniorów.

 

Znany jest już wstępny plan przygotowań NMC Górnika do nowego sezonu. Najpierw zespół Rastislava Trtika zagra dwumecze z Tatranem Preszów (poprzednim pracodawcą Trtika) oraz SKP Frydek Mistek. Później zabrzańscy szczypiorniści wyjadą na turniej Szczypiorno Cup w Kaliszu (5-8 sierpnia), a następnie na międzynarodowy turniej piłki ręcznej w Zabrzu (11-12 sierpnia, z udziałem Karviny i Zaporoża). Start nowej kampanii PGNiG Superligi odbędzie się 2 września.

Z tej samej kategorii