Jak tu ilość zmienić w jakość?

Tadeusz Urbainczyk jest sprawdzany w Górniku Zabrze.
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Aż 32 piłkarzy pojawiło się na pierwszych w tym roku zajęciach Górnika. Wśród nich dwóch młodych piłkarzy zza oceanu. W tym gronie było czterech zawodników testowanych, dwóch wracających do Zabrza po wypożyczeniach i grupa zdolnej młodzieży, której sztab Górnika przyglądał się już w rundzie jesiennej.

 


Jeżeli Marcin Brosz nie mógł na coś narzekać podczas pierwszych zajęć z piłkarzami w tym roku, to na pewno na ich... liczbę. W treningu, który odbył się w hali przy ul. Matejki, uczestniczyło 32 zawodników, a przecież pięciu graczy leczy mniej i bardziej poważne urazy. W tym gronie było czterech zawodników testowanych, dwóch wracających do Zabrza po wypożyczeniach i grupa zdolnej młodzieży, której sztab Górnika przyglądał się już w rundzie jesiennej.

 

Testowani...
To Jakub Szymański, Filip Żagiel oraz Andrzej Trubeha. Wszyscy grali w CLJ oraz drugim zespole prowadzonym przez Józefa Dankowskiego. Z wypożyczeń wrócili bramkarz Tomasz Loska oraz środkowy pomocnik Bartłomiej Olszewski. Pierwszy z powodzeniem grał w Rakowie Częstochowa, drugi w Kluczborku.
Piłkarze, którzy będą testowani w najbliższym tygodniu, to Grzegorz Mazurek, Tadeusz Urbainczyk, David Pedowski i Daniel Dąbrowski. Pierwszy z nich jesienią grał w III-ligowym Piaście Żmigród. Rozegrał w pierwszej rundzie czternaście meczów, w których strzelił trzy gole. Górnik sprawdzał 23-letniego pomocnika jeszcze w grudniu. Teraz ma on potwierdzić, że zasłużył na kolejną szansę sprawdzenia się w drużynie z Roosevelta. Urbainczyk swego czasu grał w Ruchu Radzionków, gdzie niczym specjalnym się nie wyróżniał. Tymczasem trafił do Odry Miasteczko Śląskie, gdzie strzelił 27 goli w 15 meczach. Tylko w lidze okręgowej, jednak Marcin Brosz chciał zobaczyć tego młodego zawodnika na zajęciach z pierwszym zespołem.

 

Ze szkółki PSG
Pedovski i Dąbrowski? Obaj przyjechali zza oceanu, o czym w rozmowie obok mówi trener Marcin Brosz. Pedovski ma 19 lat i jest środkowym obrońcą. Interesowała się nim między innymi Jagiellonia Białystok. Dąbrowski dopiero skończy szesnaście lat, grał ostatnio w FC United Soccer Club U-15/16. Podobnie jak Pedovski, występował w Chicago Magic PSG. To amerykańska filia francuskiego klubu PSG.
Byli na treningu Igor Angulo i David Ledecky, a więc dwaj zagraniczni napastnicy Górnika. Z Bośni przyleciał wystawiony na listę transferową Armin Cerimagić. On, podobnie jak Aleksander Kwiek, trenuje z pierwszym zespołem, choć klub czeka na ewentualne oferty dla tej dwójki. Kwiekiem kilka klubów się interesuje, Cerimagić żadnej propozycji nie ma, choć trzeba pamiętać, że jego umowa z Górnikiem kończy się za pół roku. Może więc podpisać kontrakt z nowym pracodawcą już teraz, nawet bez wiedzy klubu z Zabrza.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Krzysztof ŁopataUżytkownik anonimowy
~Krzysztof Łopata :
No photo~Krzysztof ŁopataUżytkownik anonimowy
Brać Tadeusza jest dobry!
14 sty 15:34
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii