Pięciu ostatnich „górników” w reprezentacji Polski

Powołanie do reprezentacji Polski Damiana Kądziora ucieszyło Górnika Zabrze i sztab szkoleniowy. W ostatnich latach nie zdarzało się to zbyt często. Oto ostatni z Zabrza, którzy wystąpili w biało-czerwonych barwach.

Łukasz SKORUPSKI – (grudzień 2012)

14 grudnia 2012 roku zadebiutował w z orzełkiem na piersi podczas wygranego 4:1 spotkania towarzyskiego z Macedonią. Ówczesnym selekcjonerem „biało-czerwonych” był Waldemar Fornalik. Co ciekawe, po raz pierwszy w drużynie narodowej oprócz „Skorupa” grali Łukasz Broź, Daniel Łukasik, Jakub Kosecki, Dominik Furman i Bartosz Rymaniak.

Paweł OLKOWSKI – (wrzesień 2013)

„Olo” był powoływany na wrześniowe i październikowe mecze w ramach eliminacji do mistrzostwa świata, ale na swój debiut musiał poczekać aż do listopadowego, towarzyskiego meczu ze Słowacją (0:2). Ówczesny obrońca Górnika w tamtym spotkaniu rozegrał pełne 90 minut.

Rafał KOSZNIK – (listopad 2013)

Został powołany i zadebiutował w tym samym meczu ze Słowacja (0:2) co Olkowski. Gdy wydawało się, że Kosznik przeżywa najlepszy okres w karierze, dopadł go pech. W meczu z Podbeskidziem tak niefartownie uderzył nogą w słupek, że złapał poważną kontuzję, przez co nie wrócił do dawnej dyspozycji.

Krzysztof MĄCZYŃSKI – (listopad 2013)

15 listopada 2013 roku „Mąka” zadebiutował w seniorskiej reprezentacji, w meczu.... a jakże, ze Słowacją, wchodząc na boisko w 76. minucie i zmieniając Tomasza Jodłowca. 14 października 2014 w meczu eliminacji ME 2016 ze Szkocją (2:2) strzelił swojego pierwszego gola w drużynie narodowej.

Mateusz ZACHARA – (grudzień 2013)

Napastnik otrzymał powołanie od trenera Adama Nawałki na zgrupowanie reprezentacji Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (14-22 stycznia 2014, Abu Zabi). Wystąpił tam w dwóch meczach towarzyskich. Zadebiutował 18 stycznia 2014 w wygranym 3:0, spotkaniu z Norwegią.