Piast wygrał po raz drugi. Nieoficjalny debiut Jankowskiego

Gliwiczanie mimo trudnych warunków pokonali czeską Sigmę Ołomuniec 2:0. W ekipie Piasta zagrało kilku nowych piłkarzy.

Sparing. Piast Gliwice - Sigma Olomuniec. 20.01.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

Mecz, który odbył się w Kamieniu, toczył się w ekstremalnie trudnych warunkach. Kwadrans przed pierwszym gwizdkiem intensywnie zaczął padać śnieg, który towarzyszył piłkarzom do końca. Płyta sztucznego boiska po chwili zamieniła się więc z zielonej na białą. Nic więc dziwnego, że piłkarz oprócz gry w piłkę starali się uważać, by nie doznać kontuzji, o którą w takich warunkach nie jest trudno. Od początku meczu zarysowała się jednak przewaga lidera ekstraklasy. W pierwszej połowie w ekipie gliwiczan zaprezentował się Maciej Jankowski, będący blisko transferu z Wisły, oraz Jozef Piaczek, słowacki środkowy obrońca. Jednak to nie były napastnik Ruchu, a Czech Martin Neszpor wykończył akcję, po której Piast objął prowadzenie. 


Jankowski gola nie strzelił, za to ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Piastem. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2018 roku, a Wisła i Piast wczoraj dogadywały ostatnie szczegóły transferu 26-latka. Co ciekawe, gliwiczanie chcieli „Jankesa” już rok temu, ale wtedy nie było porozumienia między klubami. Teraz Jankowski ma zwiększyć konkurencję i stanowić alternatywę dla Martina Neszpora i Josipa Bariszicia. – Maciej ma potencjał i bardzo w niego wierzymy – przyznał doradca zarządu ds. sportowych Zdzisław Kręcina. Podobnie uważa szkoleniowiec Piasta. - Jestem bardzo zadowolony, że Maciek trafia właśnie do nas. Temat pojawił się już miesiąc wcześniej. Wszystko zależało jednak od tego, co zrobi Wisła, ale tydzień temu spotkaliśmy się z jej działaczami. Teraz czekamy już tylko na papiery z Wisły. Mogę powiedzieć, że Jankowski na 99 procent jest piłkarzem Piasta – stwierdził po sparingu Radoslav Latal. - Nie wiecie czy przyszedł już jakiś faks? – dopytywał się po meczu Jankowski. A skoro tak, to dziś, najpóźniej w piątek transfer zostanie sfinalizowany.


Po zmianie stron trener Radoslav Latal dał szansę gry innej jedenastce, a w środku defensywy Piasta zagrał Chorwat, Kristijan Ipsza. Do siatki trafił jednak drugi z testowanych zawodników – Jozef Piaczek. Po końcowym gwizdku gliwiczanie chyba bardziej niż ze zwycięstwa cieszyli się faktu, że nikomu nic poważnego się nie stało. Jedynie Karol Angielski niegroźnie uszkodził staw skokowy. W Kamieniu nie zagrało kilku piłkarzy: Brazylijczyk Hebert musiał pozałatwiać prywatne sprawy, Dobrivoj Rusov zmaga się z urazem, a Mateusz Mak z powodu śmierci ojca pojechał do domu. Do drużyny dołączy już w Hiszpanii.

 

 

Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec 2:0 (1:0)

 

Bramki:


1:0 – Neszpor, 12 min.
2:0 – Piaczek, 65 min

 

PIAST: Szmatuła (46. Leszczyński) - Mokwa (70. Kwaśniewski), Piaczek, Pietrowski, Korun, Mraz (46. Moskwik) - Vacek (46. Szeliga), Murawski (46. Ipsza), Badia (46. Angielski) - Jankowski (46. Musiolik), Neszpor (46. Bariszić, 75. Niemiec).

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~atrisUżytkownik anonimowy
~atris :
No photo~atrisUżytkownik anonimowy
Dla mnie najważniejsza informacja jest na samym końcu :)
20 sty 16 23:42
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
do ~Jaaa:
No photo~JaaaUżytkownik anonimowy
20 sty 16 19:21 użytkownik ~Jaaa napisał
Janek wyjdz na zewnatrz znajdź dziewczyne, bo twoje komentarze swiadczą o tym że jest zgoszkniałym gosciem co nic w życiu nie osiągnał
Ale bynajmniej komentuje na temat i nie opowiadam o kims farmazonów.Dziękuję że się o mnie troszczysz.
20 sty 16 20:03
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JaaaUżytkownik anonimowy
~Jaaa
No photo~JaaaUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
20 sty 16 17:03 użytkownik ~Janek napisał
To chyba jakaś drużyna końca tabeli Czeskiej ligi.....z pierwszą dziesiątka to był by wp....
Janek wyjdz na zewnatrz znajdź dziewczyne, bo twoje komentarze swiadczą o tym że jest zgoszkniałym gosciem co nic w życiu nie osiągnał
20 sty 16 19:21
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii