Honorowe trafienie Piasta w końcówce. Gliwiczanie znów przegrywają

pilka

Piast Gliwice przegrał już trzeci sparing w letnim okresie przygotowawczym. Podopieczni Dariusza Wdowczyka ulegli we Wronkach Pogoni Szczecin 1:3.

Początek spotkania był spokojny, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 20. minucie Bartosz Szeliga dograł piłkę do Aleksandra Jagiełły. Ten uderzył z powietrza, ale bramkarz Pogoni, Adrian Henger spisał się bez zarzutu. Minutę później wraz z kolegami cieszył się z prowadzenia. Wynik otworzył Sebastian Kowalczyk, który najpierw przyjął sobie piłkę w polu karnym, a potem mocnym, płaskim strzałem pokonał Jakuba Freitaga. Jeszcze przed przerwą Portowcy podwyższyli prowadzenie za sprawą Jakuba Piotrowskiego, a w końcówce I połowy mogli strzelić trzecią bramkę.

Po zmianie stron Piast próbował odwrócić losy meczu, ale brakowało skuteczności. Swoje okazje marnowali Karol Angielski, Marcin Flis i Łukasz Krakowczyk. W międzyczasie Pogoń dopięła swego, zdobywając kolejnego gola (ponownie Kowalczyk). Piasta stać było tylko na honorowego gola - w doliczonym czasie gry wynik ustalił Krakowczyk.

To już trzecia porażka gliwiczan w letnim okresie przygotowawczym. W sobotę podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrali 0:3 z GKS-em Tychy, a wczoraj ulegli mistrzowi Izraela, Hapoelowi Beer Szewa 0:1. Niebiesko-czerwoni od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Opalenicy. Do Gliwic piłkarze i sztab wrócą 6 lipca.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 3:1 (2:0)
1:0 - Kowalczyk, 21 min
2:0 - J. Piotrowski, 39 min
3:0 - Kowalczyk, 56 min
3:1 - Krakowczyk, 90+2 min

POGOŃ: Henger (65. B. Piotrowski) - Chouwer, Rudol (46. Jopek), Walukiewicz, Matynia (65. Górzyński), Stefaniak, Drygas (65. Benedyczak), J. Piotrowski, Pawłowski, Kowalczyk (65. Graczyk), Kitano.

PIAST: Freitag (46. Kurek) - Będzieszak, Korun, Girdvainis (58. Waleńcik), Mójta (58. Flis) - Vranjes - Szeliga, Mak (58. Okraszewski), Jagiełło - Angielski, Barisić (58. Krakowczyk).

Żółte kartki: Girdvainis - Drygas, Kitano, Jopek.