Piast pracuje nad dwoma wzmocnieniami

Władze klubu raczej nie będą na siłę szukały następców dla sprzedanego do Włoch Radosława Murawskiego, bo... w klubie już tacy są. To jednak nie oznacza końca ruchów transferowych przy Okrzei

Piast Gliwice - Wisla Plock
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Gdy stało się jasne, że gliwiczanie sprzedadzą do Palermo swego kapitana, trener Dariusz Wdowczyk nie chciał zdradzić, czy będzie szukać nowego środkowego pomocnika. Więcej w tej kwestii powiedział prezes śląskiego klubu. – Uważamy, że akurat ta pozycja jest dobrze obsadzona, a dzięki sprzedaży Murawskiego otwiera się szansa dla innych piłkarzy, m.in. dla Patryka Dziczka, też wychowanka naszego klubu. Jest jeszcze Martin Bukata, Stojan Vranjesz czy Marcin Pietrowski, którego pamiętam z gry na środku w Lechii – wyjaśnia Paweł Żelem, który zdradził, na co zostaną przeznaczone pieniądze z transferu byłego kapitana (mówi się o ok. 650 tys. euro - przyp. red.). – Przede wszystkim na spięcie budżetu, ale także na wcześniej podpisane kontrakty, i na uregulowanie zobowiązań, bo mamy mały deficyt. Ale to nic poważnego – tłumaczy prezes gliwiczan.

 

Przy okazji udało nam się dowiedzieć trochę o kulisach negocjacji z Palermo. - To marka, duży klub, który chce szybko wrócić do Serie A. Włosi doskonale wiedzieli, czego i kogo chcą. Byli bardzo konkretni i negocjacje nie trwały długo. Potwierdzam, że była klauzula w kontrakcie Radka, ale o jej wysokości nie powiem, bo to tajemnica handlowa. Przedmiotem negocjacji był np. procent od kolejnego transferu, który został zawarty w umowie sprzedaży – wyjaśnia Grzegorz Jaworski, przewodniczący rady nadzorczej

 

Jeszcze dwóch?

Takie postawienie tematu wcale jednak nie oznacza, że tego lata Piast już nikogo nie pozyska. – Wraz z trenerem pracujemy nad wzmocnieniem jednej lub dwóch pozycji – dodaje Żelem, a jedną z nich jest lewa obrona, gdzie konkurencja jest bardzo mała. – Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, okno jest przecież otwarte do końca sierpnia. Jestem po kilku rozmowach z trenerem Wdowczykiem. Potrzeby generalnie są zaspokojone. Nie chcemy jednak kontraktować nowych zawodników bez uporządkowania sytuacji na liście płac. Piast miał liczną kadrę, nie potrzebował aż tak dużej grupy zawodników. Kilku piłkarzy - takich, w których coś jest, ale jeszcze nie to, co pozwalałoby na grę w ekstraklasie - już teraz poszło na wypożyczenia do innych klubów. Ci chłopcy będą obserwowani. Jeśli chodzi o zawodników, którzy nie mieszczą się w kadrze lub nie rokują, podejmujemy próby rozstania się z nimi - wyjaśnia nowy szef gliwiczan.

 

Warto pamiętać, że w ostatnim czasie drużynę opuściło 15 zawodników. Na liście transferowej zostali jeszcze skrzydłowy Bartosz Szeliga i obrońca Marcin Flis. W ich przypadku trwają poszukiwania nowych klubów. Biorą w nich udział agenci piłkarzy, jak i dyrektor sportowy gliwiczan. - W grę wchodzą wypożyczenia lub transfery definitywne. Wszystko zależy od drugiej strony – wyjaśnia prezes Żelem.

 

Podobne wizje

Jeżeli już jesteśmy przy osobie dyrektora sportowego Łukasza Piworowicza, to warto nadmienić, że za jego zatrudnieniem stał odwołany prezes Marek Kwiatek, dla którego znalezienie odpowiedniej osoby na to stanowisko, było jednym z priorytetów. Czy więc jego wizja jest zbieżna z poglądami nowego szefa klubu? - Spotykamy się z panem Łukaszem i dużo rozmawiamy. W piłce zdarzają się dyrektorzy sportowi, którzy przychodzą i mówią: „proszę mi dać 4 miliony złotych, a ja załatwię piłkarzy”. Takiego kogoś nie potrzebujemy. Jeżeli natomiast chce on wyszukiwać ciekawych, młodych piłkarzy, którzy mają się rozwijać i potem promować, to ja jestem za. Wizja pana Łukasza jest spójna i nie widzę kłopotów w naszej dalszej współpracy – uważa prezes Żelem.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
1 wzmocnienie to podwyżka dotacji miejskiej o kolejne kilka milionów
2 wzmocnienie to powrót najbardziej skorumpowanego typa w polskim futbolu - Kręciny
Po tych wzmocnieniach Piast ma szanse na ponowne zdobycie wicemistrzostwa :)))
28 lip 17 10:17 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Wezmą coś za darmo byle kibicom oczy przytrzeć a kaska z miasta do własnego podziału!Zresztą jak w każdym śląskim klubie.
28 lip 17 10:55 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~sławUżytkownik anonimowy
~sław :
No photo~sławUżytkownik anonimowy
Jakoś nie widać wyników tej wytężonej pracy, chyba, że dotyczy to,
przyszłego sezonu, to znowu nie wiadomo czy Piast się utrzyma w EK.
Pomoc lud dobra zmiana jest potrzebna natychmiast drużynie,
bo nie można dłużej czekać, ani patrzeć na grę Piasta.
Trzeba poprawić grę, lub zmienić zawód, pracy jest dość w Polsce.
3 sie 17 09:20
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii