Miasto Gliwice dzieli pieniądze z budżetu. Duży zastrzyk gotówki dla Piasta

Podobnie jak rok temu Piast może liczyć na 12 milionów złotych rocznej dotacji. Magistrat ogłosił właśnie podział „finansowego” tortu wśród gliwickich klubów sportowych. Na drugie półrocze 2017 roku Piast może liczyć na 5 mln zł.

Stadion, Piast Gliwice, widok
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Podobnie jak rok temu Piast może liczyć na 12 milionów złotych rocznej dotacji. Magistrat ogłosił właśnie podział „finansowego” tortu wśród gliwickich klubów sportowych. Na drugie półrocze 2017 roku Piast może liczyć na 5 mln zł. Przypomnijmy, że na pierwsze półrocze klub z Okrzei otrzymał 7 mln. Co ciekawe największy wzrost dotacji w tym półroczu zanotowali koszykarze GTK Gliwice, którzy dostali tylko na drugie półrocze 1,4 mln zł. W pierwszym półroczu otrzymali tylko 420 tys. zł.  Miasto wyraźnie więc stawia na dyscyplinę halową i nie jest to niespodzianką. GTK ma od nowego sezonu występować w ekstraklasie, a  z początkiem 2018 roku do użytku ma zostać oddana hala Gliwice. Na trzecim miejscu znalazły się siatkarki  KŚ AZS PŚ  Gliwice.  Występująca w I lidze drużyna otrzymała 320 tys. zł, tj. o 20 tys. więcej niż w styczniu. O prawie połowę mniej od siatkarek, ale tyle samo co pół roku temu otrzymały piłkarki ręczne z Sośnicy. Szczypiornistki zostały obdarowane kwotą 170 tys. zł. To także drużyna grająca w I lidze.
Futsalowy Piast otrzymał na drugie półrocze 130 tys. zł.

Więcej na temat:GTK Gliwice, Piast Gliwice

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Som piniondze hurra
Wdowczyk bydzie mioł co do koperty wsadzić :)))
31 lip 17 09:29 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~oloUżytkownik anonimowy
~olo :
No photo~oloUżytkownik anonimowy
Wstyd panie Frankiewicz bo to pieniądze wszystkich podatników a nie ta garstkę kiboli na trybunach za dużego stadionu którego utrzymanie też kosztuje podatnika 7 milionów rocznie. Tramwaje zlikwidowane, centrum przesiadkowego jak nie było tak nie ma. Inne kluby typu piłka ręczna są niszczone a ktoś nową halę tez będzie musiał zapełnić.
31 lip 17 17:51 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Grendel z TrynkaUżytkownik anonimowy
~Grendel z Trynka
No photo~Grendel z TrynkaUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
31 lip 17 11:45 użytkownik ~Janek napisał
Niesamowite że utrzymanki z gliwickiej kasy miejskiej są na tyle bezczelni by wypominać takie same działanie innym śląskim miastom. źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz ...
Nikt inny aż takiej kasy nie daje. Zabrze 3-4 miliony a Chorzów 12 ale raz na x lat. Po drugie Górnik i Ruch to wielkie marki a dzielnicowy klubik Piast któremu nawet połowa Gliwic nie kibicuje dostaje taką kasę ? Gliwice zlikwidowały TRAMWAJE i zniszczyły zabytkową Hutę a kasę pompują na kopaninę dla 4 tys widzów z Szobiszowic.
31 lip 17 17:53 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii