Piast Gliwice sięgnie po posiłki ze stolicy? Chętnych jest jednak więcej

Piast jest poważnie zainteresowany Tomaszem Jodłowcem i Michałem Kopczyńskim, ale ma konkurentów w walce o podpis. W Gliwicach znów mogą też mieć bramkarza ze Słowacji.

Legia Warszawa - Real Madryt
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Waldemar Fornalik mówi o koniecznych zmianach w kadrze i o tym, że jednym z priorytetów jest pozyskanie pomocnika. Jako, że przy Okrzei bardzo chciano by postawić przede wszystkim na Polaków poszukiwania sięgają także drużyn z ekstraklasy. Wiadomo, że niemożliwe jest, aby do Gliwic trafili sami rodacy, ale dyrektor Jacek Bednarz i sztab szkoleniowy sprawdzają wszystkie możliwości. Stąd poważne zainteresowanie i rozmowy z dwoma pomocnikami, którzy wiosną nie będą mieli wielkich szans gry w Legii, czyli Tomaszem Jodłowcem i Michałem Kopczyńskim. Przesądzone jest odejście ze stolicy tego pierwszego, bo jego pozycja w ostatnich miesiącach mocno osłabła. 32-letni pomocnik nie przekonał do siebie trenera Romeo Jozaka, a wcześniej - kiedy drużynę prowadził Jacek Magiera - również głównie przesiadywał na ławce rezerwowych, albo leczył kontuzje. W tym sezonie wystąpił tylko w dziewięciu meczach ligowych.

 

Znów ta Arka

Wiosną o grę byłoby jeszcze trudniej, bo klub z Warszawy pozyskał Domagoja Antolicia, 27-letniego pomocnika w ostatnich latach występującego w Dinamie Zagrzeb. Co ciekawe chętnych na usługi Jodłowca nie brakuje, a pomysł na zatrudnienie doświadczonego piłkarza miało nawet Podbeskidzie Bielsko-Biała, ale „Jodła” bierze pod uwagę jedynie ekstraklasę. Piast ma jednak mocnego konkurenta w postaci Arki. Gdynianie także mocno zabiegają o Jodłowca, ale także i o innego pomocnika, który znajduje się na radarze gliwiczan. Chodzi o Michała Kopczyńskiego. 25-latek do pierwszego zespołu wskoczył dzięki byłemu już trenerowi, Jackowi Magierze i miał udane mecze, ale zdecydowanie częściej wychowanek mistrza Polski był krytykowany. Po ofensywie transferowej do Legii, która trwa, trener Romeo Jozak może nie znaleźć miejsca dla ,,Kopy" w kadrze swojego zespołu. Wszystko ma się wyjaśnić jeszcze w tym tygodniu. W jego przypadku w grę wchodzić ma wypożyczenie z opcją pierwokupu, a jak donoszą inne media, Arka ma już przygotowaną taką ofertę. Niewykluczone, że gdynianie i gliwiczanie „podzielą się” piłkarzami ze stolicy, ale znając życie ktoś trzeci może włączyć się do walki o zawodników drużyny mistrzów Polski.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Piast Polaków niemożliwe?Pewnie znów będzie zaciąg Czesko-Słowacki i jakiś dziadek.
8 sty 10:58 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii