Konstantin Vassiljev: Takie zwycięstwa budują

Pilka nozna. Ekstraklasa. Piast Gliwice - Pogon Szczecin. 22.07.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

- Mecz z Koroną, szczególnie druga polowa pokazała, że jesteśmy silni. Właśnie tak zdobywane punkty budują zespół – podkreśla lider zespołu Piasta.

Kontuzja mięśnia w meczu przeciwko Legii spowodowała, że doświadczony estoński pomocnik pauzował w ostatnim, wygranym przez Piasta 2:0, spotkaniu z Koroną. Pod znakiem zapytania stoi też jego występ w kolejnym ligowym meczu z wiceliderem ekstraklasy Jagiellonią w najbliższą sobotę, choć sam zawodnik jest pełen nadziei.

Michał ZICHLARZ: Jak z boku oglądało się sobotnie spotkanie przeciwko Koronie?
Konstantin VASSILJEV: - Zostało nam wrócone to, czego brakowało nam w pierwszych meczach, czyli trochę szczęścia. Mecz z Koroną, szczególnie druga połowa pokazała, że jesteśmy silni. Właśnie tak zdobywane punkty, takie zwycięstwo budują zespół.

Wygrana z Koroną może być dla was przełomem i sprawić, że Piast zacznie punktować także w kolejnych spotkaniach?
Konstantin VASSILJEV: - Myślę, że tak będzie. Trzeba wykorzystać takie zwycięstwa. Morale jest podniesione, więc w kolejnych spotkaniach powinno być już łatwiej.

Po meczu z kielczanami Sasza Żivec mówił, że Piast rozegrał najgorsze spotkanie w tym sezonie, a mimo to zainkasował trzy punkty. Zgadza się pan z taką opinią?
Konstantin VASSILJEV: - Może tak być, choć może nie do końca był to najgorszy mecz w naszym wykonaniu. W pierwszej połowie faktycznie mieliśmy problemy, a rywal stworzył sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Korona nie zdołała ich jednak wykorzystać. Tak to czasami jest w piłce. Najważniejsze jest to, że my byliśmy skuteczni. Wykorzystaliśmy nadarzające się sytuacje i zanotowaliśmy ważną wygraną. Teraz ta presja trochę z nas spada. Tak jak mówię, w kolejnych ligowych grach powinno być łatwiej.

Na początku sobotniego meczu pana kolega z reprezentacji Estonii Ken Kallaste ostro sfaulował Martina Bukatę. Za to zagranie powinien być ukarany przez sędziego?
Konstantin VASSILJEV: - Na pewno w rozstrzygnięciu tego pomógłby system VAR. Z wideo na pewno lepiej byłoby to widać i pomogłoby sędziemu w podjęciu właściwej decyzji. Wydaje się, że po obejrzeniu całej sytuacji, jakaś kara mogłaby być nałożona. To są takie meczowe sytuacje, ale kiedy kończy się na takiej kontuzji, to jakaś kara powinna być.

Po Gerardzie Badii i panu, Bukata jest kolejnym zawodnikiem, którego czeka dłuższa przerwa w grze…
Konstantin VASSILJEV: - Wygląda na to, że tak będzie. Zobaczymy jednak, jak wypadną szczegółowe badania.

A jak wygląda sytuacja z panem. Jest szansa, że przeciwko Jagiellonii, gdzie przecież jeszcze niedawno z powodzeniem pan występował, Piast wybiegnie na boisku z Konstantinem Vassiljevem w składzie?
Konstantin VASSILJEV: - Zaczynam trenować już biegowo. Czy zagram w Białymstoku okaże się w najbliższych dniach. One pokażą i zdecydują jak będzie.