Jakub Szmatuła zostanie na kolejny rok w Piaście!

Mimo że Jakub Szmatuła pochodzi z Wielkopolski, to właśnie w Gliwicach, po wielu chudych latach, doczekał się tych tłustych. Wiele wskazuje na to, że jeszcze podczas obozu w Albir 36-letni golkiper przedłuży swoją umowę z Piastem.

Pilka nozna. Piast Gliwice. Zgrupowanie Hiszpania. 27.01.2018
 fot. Irek Dorożański  /  źródło: 400mm

 

Gdy niedawno zapytaliśmy doświadczonego bramkarza, czy czuje się już Ślązakiem, odpowiedział: „Mamy z żoną dowody osobiste, w których wpisana jest nazwa Gliwice. Z drugiej jednak strony, moi rodzice i rodzice mojej żony Agnieszki mieszkają w Poznaniu. Staramy się ich odwiedzać od czasu do czasu. Na początku mojego pobytu na Górnym Śląsku czułem się rozdarty. Teraz nie mogę wykluczyć, że będę tutaj mieszkał do końca życia”.


Trudno się dziwić golkiperowi, skoro wszystko, co najlepsze, spotyka go właśnie na Górnym Śląsku. To tutaj urodziła się córeczka, to tutaj bramkarz zaistniał w świadomości kibiców ekstraklasy i został wybrany najlepszym golkiperem ligi, zdobywając historyczny srebrny medal. Można powiedzieć, że grubo po trzydziestce Szmatuła wszedł na poziom wcześniej nieosiągalny. W kadrze Lecha był już w sezonie 2002/03, ale regularnie bronić w ekstraklasie zaczął dopiero w sezonie 2014/15! Obecnie ma na swoim koncie 115 spotkań w piłkarskiej elicie i nie zamierza na tym poprzestawać, mimo narastających trudności.


Pierwsze pojawiły się jesienią, gdy po raz pierwszy w karierze otrzymał dwie czerwone kartki. – Wszystko ze mną w porządku, do psychologa nie musiałem iść. Wystarczył urlop i pobyt z bliskimi – uśmiecha się Jakub Szmatuła. W ostatnich sezonach 36-latek wygrywał rywalizację ze Słowakiem Dobrivojem Rusovem.


Tej zimy, zamiast niego, ma dwóch nowych konkurentów, młodego i utalentowanego Karola Dybowskiego oraz Słowaka Frantiszka Placha. – Nie boję się rywalizacji. To może nam wszystkim tylko wyjść na dobre – powtarza. Szmatuła nie zamierza odpuszczać ani wiosną, ani... w przyszłym sezonie. Mimo że jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2018 roku, to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że fani z Okrzei nadal będę mogli liczyć na jego doświadczenie. Rozmowy z piłkarzem o nowej umowie są bowiem bardzo mocno zaawansowane, co potwierdza sam golkiper. – Jestem przekonany, że wszystko potoczy się w dobrym kierunku. Kto wie, może porozumienie na piśmie zostanie ogłoszone już niedługo – puszcza oko Szmatuła.

Komentarze (31)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Jooooo:
No photo~JoooooUżytkownik anonimowy
4 lut 17:29 użytkownik ~Jooooo napisał
Czy ty przyznałeś się kiedyś do błedu? Pisiorki to pryszcz wobec ciebie w przeinaczaniu faktów. Czy ty czasem nie pisałeś głupot, że...teoretycznie zawodnik może byż wychowankiem 2 drużyn? A jak doczytałeś się moich podstaw i wykładnii definicji wychowan
Upss...
Ty przedstawiasz się jako "prawnik d/s sportu" i piszesz takie bzdury że "trener nie może prowadzić dwóch klubów w tych samych rozgrywkach w trakcie jednego sezonu" ???????????
Upss, upsss, upssssss...
I ty przedstawiasz się jako "prawnik d/s sportu" i piszesz takie bzdury że "Górnik wychował tylko JEDNEGO reprezentanta kraju (Pałasza)" ?????????????
Głąbie ty przedstawiasz się jako prewnik d/s sportu i potwierdzasz to cytowanymi przepisami gdzie potwierdza się wszystko o czym ci tłuku pisałem i ty "prawniku d/s uboju" piszesz jeszcze dalej te bzdury upierajśąc się przy swoim ????????
No NIEeeeeeeeee....
Powiedz gamoniu....
Komu z nas mają tu te RĘCE OPADAĆ ????????????
Ha ha ha...
Co za bezczelny, uparty lwowiaczek-kresowiaczek na rencie z MSWiA, prawdziwy pro-ruski "Docent" od SZLACHTO-wania śmiechem na żywca :))))
4 lut 18:44 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Docent:
No photo~DocentUżytkownik anonimowy
1 lut 12:46 użytkownik ~Docent napisał
Krótka odpowiedź. Sprawdź sobie to w internecie. Wychowanków Piasta w latach 1945-2018 grało w Reprezentacji Polski 7-miu. Z Górnika ....JEDEN - Pałasz (34 meczy, z czego 32 minuty w niepełnym wymiarze czasu. Serdecznie jak zwykle Ciebie pozdrawiam
Chłopie bredzisz.
Przypomnę ci tylko (tak na szybko) tych których zapamiętałem najbardziej.
Jan Kowalski - junior Pogoni Zabrze
Jerzy Gorgoń - junior MGKS Mikulczyce
Ryszard Cyroń - junior Sparty Zabrze
Marcin Kuźba - junior Gwarka Zabrze
Andrzej Pałasz - junior Górnika Zabrze
Łukasz Skorupski - junior Pogoni Zabrze i Górnika
Adam Danch - junior Gwarka Zabrze
Paweł Olkowski - junior Gwarka Zabrze
Wszyscy ci zawodnicy zaczynali swoje kariery seniorskie w Górniku a byli juniorami bądź Górnika bądź innych zabrzańskich klubów z którymi Górnik ma zawarte umowy na ściąganie do siebie juniorów.
Wszystkich zawodników którzy trafili bezpośrednio do reprezentacji Górnik ma 69 a piastole mają 11 i to łącznie z takimi jak Lubański który był wychowankiem Sośnicy również zaprzyjaźnionej z KSG, ha ha ha
1 lut 17:36 | ocena:92%
Liczba głosów:13
92%
8%
| odpowiedzi: 9
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~joooooooooooooooooo:
No photo~jooooooooooooooooooUżytkownik anonimowy
3 lut 17:48 użytkownik ~joooooooooooooooooo napisał
Czy ja pytałem ilu zawodników z zabrza było w Reprezentacji Polski? Ja pytam ilu wychowanków Górnik dał Reprezentacji. GÓOOOOOOOOOOOOOOORNIIIK? Odpowiedż....JEDNEGO!!!!
Poza tym wiedz jeszcze jedno :
Dawniej uznawano tylko jeden, pierwszy klub danego zawodnika który mógł sobie przypisać miano reprezentanta jako swojego wychowanka.
Dziś uznać (tego samego zawodnika) jako swojego wychowanka może nawet kilka klubów.
Jest tylko jeden warunek :
Zawodnik nim skończy 21 lat musi być szkolony w danym klubie przez min. 3 lata.
- tak więc...
np. Gwarek Zabrze który był pierwszym klubem Adama Dancha może uznać Go jako swojego Wychowanka
ale również....
Górnik też może uznawać Dancha jako swojego wychowanka - I UZNAJE !!!
- bo nim skończył 21 lat szkolił się w Górniku - i to nawet dłużej w KSG a niżeli w Gwarku.
3 lut 23:25 | ocena:90%
Liczba głosów:10
90%
10%
| odpowiedzi: 5
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii