Długa przerwa Badii. Kapitan nie zagra przez dwa miesiące

Kapitan Piasta, Gerard Badia w sobotnim meczu z Cracovią musiał przedwcześnie opuścić boisko wskutek kontuzji. Badania wykazały, że uraz Hiszpana jest mniej poważny niż sądzono, ale piłkarza czeka dwumiesięczny rozbrat z piłką.

Piast Gliwice - Fulham FC
 fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

Badia nie będzie mile wspominał inauguracyjnej potyczki sezonu 2016/2017. Hiszpan podczas jednej z interwencji poczuł ból w kolanie i w 26. minucie zakończył swój udział w spotkaniu z Cracovią. Dziś 27-latek przeszedł badania rezonansem magnetycznym. Na szczęście uraz jest mniej poważny niż początkowo sądzono.

 

- Niebawem Gerard przejdzie standardowy, mało inwazyjny zabieg. Jego przerwa w grze może potrwać do dwóch miesięcy. Jesteśmy pełni optymizmu, że to kwestia tygodni i niedługo Badi będzie gotowy do gry - powiedział lekarz Piasta Gliwice, Sławomir Zdonek.

 

- Dobrze, że to stało się teraz, bo jak wrócę do końca sezonu zostanie jeszcze 30 kolejek. Chcę rozpocząć leczenie jak najszybciej, aby wrócić na boisko i pomóc drużynie. Jednocześnie chciałbym podziękować kibicom za wszystkie otrzymane wyrazy wsparcia - zaznaczył Gerard Badia.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Mam nadzieje Ze przez dwa miesionce będzie mu płacił zus a nie miasto z moich podatków
17 lip 17 21:42 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii