Wygrana Piasta na pożegnanie z Hiszpanią

Piast Gliwice wygrał ostatni sparing w czasie zgrupowania w Hiszpanii. Gliwiczanie pokonali 2:1 Changchun Yatai, a bramki dla zespołu Waldemara Fornalika zdobyli Badia i Vassiljev.

Piast Gliwice - Fulham FC

Do przerwy Piast prowadził 2:0, bo rzut karny po zagraniu ręką przez jednego z rywali wykorzystał Gerard Badia. Gdy w II połowie boisko opuścił Katalończyk, opaskę kapitańską przejął Vassiljev. Z kolei gdy plac gry opuścił „Kostia”, przekazał ją Marcinowi Pietrowskiemu. Mistrz Chin z 2007 roku po zmianie stron strzelił gola kontaktowego, ale tylko na tyle było go stać. Piast mógł wygrać wyżej, bo dwie okazje zmarnował Mateusz Szczepaniak, a w słupek trafił Sasza Żivec.

Gliwiczanie w poniedziałek kończą obóz w Hiszpanii i późnym popołudniem wylecą z Alicante do Krakowa. Tej zimy śląski zespół rozegrał 6 spotkań: 3 z nich wygrał, 3 zremisował. To dobry prognostyk przed wiosenną walką o utrzymanie.

Piast Gliwice - Changchun Yatai 2:1 (2:0)
1:0 - Vassiljev, 19 min.
2:0 - Badia (k.), 28 min.
2:1 - Long Tan, 48 min.

Piast: Szmatuła (60. Plach) - Pietrowski, Czerwiński, Korun, Konczkowski - Valencia (60. Zivec) , Jodłowiec (65. Dziczek), Vassiljev (76. Angielski), Bukata (46. Hateley (76. Rugasevic)), Badia (70. Jankowski) - Papadopulos (60. Szczepaniak).

Żółte kartki: Jie Sun