Obrońca Górnika: Zdominować Piasta

Ozdobą dzisiejszego derbowego spotkania w Gliwicach będą pojedynki najlepszego strzelca Piasta Michala Papadopulosa ze środkowym obrońcą zabrzan Pawłem Bochniewiczem.

Pilka nozna. Ekstraklasa. Gornik Zabrze - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. 19.02.2018
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Po zimowym wypożyczeniu z włoskiego Udinese do Górnika 22-latek na stałe zakotwiczył w wyjściowym składzie zespołu Marcina Brosza. Zagrał od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich czterech tegorocznych spotkaniach - z Wisłą Płock, Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, Śląskiem Wrocław i Pogonią. Po ostatnim, bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z „Portowcami” żałował, że ze szczecinianami nie udało się wygrać, choć, jak podkreślał, każdy punkt trzeba szanować. - To było takie spotkanie, że można je było wygrać, ale można było też przegrać. Był to typowy mecz walki. Każdy miał swoje sytuacje, w sumie więc trzeba być zadowolonym z tego punktu - mówił po środowym meczu.

 

Górnik po raz drugi w tym roku, a czwarty w całym sezonie, zagrał na „zero” z tyłu. To o tyle istotne, że liczba straconych goli po stronie jedenastki z Zabrza przyprawia o negatywny ból głowy.

 

- Z Pogonią zagraliśmy na zero z tyłu, ale myślę, że i ja, i każdy zawodnik Górnika wolałby zagrać na trzy z tyłu, a cztery z przodu. Na pewno jednak jest to tam powód do zadowolenia, że udało nam się w kolejnym spotkaniu nie stracić gola - zaznacza Bochniewicz.

 

Teraz przed młodym zawodnikiem i jego kolegami prestiżowe starcie na wyjeździe z Piastem. Jak będzie na Okrzei dzisiaj wieczorem? - Do każdego meczu podchodzimy w ten sam sposób, będziemy chcieli zdominować przeciwnika i wywieźć stamtąd trzy punkty. To zadanie na każde spotkanie i z takim nastawieniem pojedziemy do Gliwic - podkreśla 22-letni obrońca zabrzan.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~IFK Goeteborg 0:3Użytkownik anonimowy
~IFK Goeteborg 0:3 :
No photo~IFK Goeteborg 0:3Użytkownik anonimowy
Zabole życzę Wam w dzisiejszym meczu wysokiego zwycięstwa i pokazania chwastom gdzie ich miejsce w szeregu. Zróbcie sobie dzisiaj strzelecki festiwal i pobijcie nasz wynik (0-3) na tym ich śmiesznym blaszanym garage-arena.. Właściwie to Wam mogę już teraz pogratulować łatwo zdobytych 3 punktów z tymi.... hmm... no właśnie z kim? Ciężko określić tych cieniasów, to jest jakieś lwowsko-milicyjne, czerwono-komusze towarzystwo inwalidów udających sportowców, buhahahahaha. Nie mogę się już doczekać tego meczu. Skandynawskie pozdrowienia z Goeteborga.
3 mar 16:06 | ocena:59%
Liczba głosów:17
59%
41%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kibic PGUżytkownik anonimowy
~Kibic PG
No photo~Kibic PGUżytkownik anonimowy
do ~Jontek:
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
3 mar 10:46 użytkownik ~Jontek napisał
Ojej teraz juz pędzę na mecz!
Janek kocham Cie i chcialbym z Toba chodzic.
3 mar 11:19 | ocena:75%
Liczba głosów:16
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndrzejUżytkownik anonimowy
~Andrzej :
No photo~AndrzejUżytkownik anonimowy
Jontek kocham Cię
3 mar 14:23 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii