Wisła straciła Patryka Małeckiego. Runda z głowy?

Być może aż do końca rundy jesiennej, „Biała Gwiazda” będzie musiała sobie radzić bez kontuzjowanego Patryka Małeckiego.

KGHM Zaglebie Lubin - Wisla Krakow
 fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Wielki cios dla trenera Kiko Ramireza. Patryk Małecki doznał kontuzji kolana. - W piątek przeszedł zabieg artroskopii. Czeka go kilka tygodni przerwy od treningów – informuje Olga Tabor-Leszko, rzeczniczka prasowa Wisły Kraków. Zanim skrzydłowy wróci do zajęć, a później nadrobi zaległości treningowe, będzie już końcówka rundy jesiennej, dlatego niewykluczone, że na ligowych boiskach Małecki pojawi się ponownie dopiero w przyszłym roku.

 

Dla „Białej Gwiazdy” to spora strata, mimo że 29-latek w tym sezonie nie błyszczy tak, jak w poprzednim. Hiszpański szkoleniowiec nadal konsekwentnie jednak na niego stawia. Małecki w 2017 roku grał bardziej regularnie niż jakikolwiek inny piłkarz Wisły. Wystąpił we wszystkich meczach w tym sezonie w podstawowym składzie i praktycznie nigdy nie schodzi z boiska przed końcem spotkania. Teraz Ramirez będzie musiał wymyślić nowe rozwiązanie na lewym skrzydle. To nie będzie proste, bo akurat na bokach pomocy Wisła wcale nie ma kłopotów bogactwa.

 

Trener Wisły liczył, że w trakcie przerwy na mecze reprezentacji, poprawi się sytuacja kadrowa w jego drużynie. W pewnym stopniu faktycznie tak się stało. Do zajęć z zespołem wrócili już Zdenek Ondraszek, Marko Kolar oraz Jakub Bartkowski. Od przyszłego tygodnia do treningów powinni wejść bramkarz Julian Cuesta oraz ofensywni pomocnicy Ze Manuel i Kamil Wojtkowski. Dłużej trzeba będzie poczekać na Frana Veleza, który wciąż się rehabilituje. W sobotnim (11.00, Myślenice) sparingu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza Ramirez będzie musiał sobie jeszcze radzić bez nich. Mecz ma być kolejną okazją, by przyjrzeć się młodzieży, trenującej z pierwszym zespołem, a grającym w Centralnej Lidze Juniorów oraz zawodnikom, którzy ostatnio występowali rzadziej. Dla „Białej Gwiazdy” to już trzecie spotkanie ze „Słoniami” w tym sezonie – najpierw Wisła ograła je w Krakowie w meczu ligowym (1:0), a we wrześniu uległa im w Niecieczy w sparingu (0:1).

Z tej samej kategorii