Oświadczenie prezydenta Gliwic w związku z meczem Piasta z Górnikiem

Po wydarzeniach na stadionie Piasta jest reakcja prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Derbowe spotkanie Piasta z Górnikiem zostało przerwane w 81. minucie po wszczęciu zamieszek przez chuliganów.

Piast Gliwice - Slask Wroclaw
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz wydał oświadczenie w sprawie wydarzeń podczas meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze.

"Sytuacja, która miała miejsce 3 marca na Stadionie Miejskim w Gliwicach w końcówce meczu derbowego pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze była skandaliczna i niedopuszczalna. Jako prezydent Gliwic, miasta, które jest większościowym udziałowcem klubu GKS Piast S.A., właścicielem stadionu oraz głównym sponsorem drużyny, oświadczam, że oczekuję od władz klubu następujących działań:

szczegółowych pisemnych wyjaśnień okoliczności zaistniałych wydarzeń, w tym również informacji o zabezpieczeniu sektora gości, które pozwoliło na wniesienie na stadion w Gliwicach skradzionych flag oraz materiałów pirotechnicznych do sektorów S, R, P i O,

wydania dożywotnich zakazów wstępu na Stadion Miejski w Gliwicach wszystkim zidentyfikowanym sprawcom,

podjęcia kroków prawnych na drodze cywilnej przeciwko sprawcom zniszczeń oraz ewentualnych kar finansowych, jakie poniesie klub, niezależnych od postępowań karnych, które zostaną wszczęte przez odpowiednie służby; wyegzekwowania pełnej kwoty poniesionych strat od ich sprawców,

zawieszenia wszelkich kontaktów, współpracy i wsparcia dla stowarzyszenia kibiców Piasta; ponowne ich nawiązanie uzależniam od pomocy stowarzyszenia w identyfikacji sprawców zajść oraz od publicznego potępienia karygodnych zachowań na Stadionie Miejskim 3 marca br.

Miasto Gliwice od lat wspiera organizacyjnie i finansowo Piasta Gliwice. Gdyby nie pomoc miasta drużyna nie miałaby gdzie odbywać swoich spotkań i nie miałaby środków na działalność. Dzięki temu wsparciu Gliwice mają ekstraklasowy klub piłkarski, który dostarcza rozrywki tysiącom mieszkańców naszego miasta, inspiruje młodzież do zainteresowania sportem i promuje miasto. Wszystkie te korzyści za sprawą kilkuset bandytów stanęły pod znakiem zapytania 10 minut przed końcem meczu.

Oświadczam, że nie ma i nie będzie mojej zgody na zachowania zagrażające życiu i zdrowiu piłkarzy i prawdziwych kibiców oraz na niszczenie mienia, za które zapłacił gliwicki podatnik. Oczekuję szybkiego wyjaśnienia sprawy i surowego ukarania winnych. O szczegółowe informacje na temat przebiegu wydarzeń, podjętych działań oraz okoliczności, które do nich doprowadziły zwrócę się również do zwierzchników oddziałów Policji zabezpieczających mecz.

Piast Gliwice, klub ważny dla dziesiątek tysięcy gliwiczan, nie będzie terroryzowany przez grupkę przestępców. Dla wszelkich osób, które przyczyniły się do wczorajszych niechlubnych wydarzeń nie będzie już nigdy miejsca przy Okrzei 20. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim pozostałym kibicom za zachowanie spokoju w trakcie meczu oraz za wyrazy szczerego potępienia, dla tych którzy postanowili zniszczyć sportowe widowisko.

Zygmunt Frankiewicz
Prezydent Miasta Gliwice"

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Uuuuuuu.....
W Gliwicach widać czorne chmury nad tesco-kurczak-areną.
p(i)astuchy idą drogą co ich konkubenci ze smRodowa :)))
5 mar 20:17 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
~Jontek :
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
Panie prezydenci a te dziesiątki tysięcy kibiców to gdzie???
5 mar 08:04 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PoinformowanyUżytkownik anonimowy
~Poinformowany :
No photo~PoinformowanyUżytkownik anonimowy
Czy Pan Prezydent byl na meczu ? Prosze jeszcze raz przeczytać swoje oświadczenie, na samym końcu czegoś tam brakuje!
5 mar 08:50 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii