Niepokonani, czyli co wypada wiedzieć przed meczem Cracovia - Górnik

GORNIK ZABRZE - CRACOVIA KRAKOW
 /  fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

O 18.00 Cracovia gra na własnym boisku z Górnikiem.

- Licząc tylko mecze rozegrane w rundzie rewanżowej, Górnik jest niepokonany. Zabrzanie trzy z sześciu meczów wygrali, a trzy zremisowali. W tych zwycięskich zdobyli w sumie dwanaście goli, co daje średnią czterech trafień na mecz. W tym samym czasie Cracovia też nie przegrała!
- Sebastian Steblecki pierwszy raz w karierze może zagrać przeciwko „Pasom”! - Od dziecka taka sytuacja nie miała miejsca. Gdybym strzelił gola? Chciałbym, ale raczej nie będę wtedy za bardzo się cieszył. Oby jednak taka sytuacja miała miejsce – mówi 24-letni pomocnik, który ostatnie 1,5 roku spędził w Holandii, a zimą związał się z Górnikiem.
- Czy Steblecki zagra? W okresie przygotowawczym spisywał się świetnie, ale nie ma pewności czy w meczu wyjazdowym trener Leszej Ojrzyński wystawi trzech ofensywnych pomocników – Stebleckiego, Romana Gergela i Łukasza Madeja. - Ważna jest też ławka. Mamy ją dziś lepszą niż jesienią. Mam nadzieję, że piłkarze wchodzący na boisko w trakcie gry będą podnosić naszą jakość – mówi trener Leszek Ojrzyński.
- Ostatnia wizyta zabrzan na Cracovii to wygrana Górnika 2:1. Oba gole strzelił wtedy Mateusz Zachara.
- Dwaj bardzo ważni gracze Górnika są zagrożeni pauzą za kartki. Adam Danch i Roman Gergel nie zagrają derbów z Ruchem, jeżeli arbiter pokaże im żółty kartonik.
- Cracovia chciała zimą pozyskać Miroslava Radovicia. - Było blisko, ale on się wysoko ceni, a my nie chcieliśmy robić wielkich kominów płacowych - mówi trener Jacek Zieliński.

Przypuszczalne składy
CRACOVIA: Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Polczak, Jaroszyński – Budziński, Dąbrowski – Wójcicki, Cetnarski, Kapustka – Jendriszek.
GÓRNIK: Janukiewicz – Sadzawicki, Danch, Oss, Magiera – Matuszek, Sobolewski – Gergel, Kwiek, Madej – Kante.

 

Z tej samej kategorii