„Sport” pyta, eksperci odpowiadają: co nam przyniesie piłkarska wiosna (cz. I)

Przed startem ekstraklasy zadaliśmy naszym rozmówcom trzy pytania: 1. Kto będzie mistrzem Polski? 2. Które drużyny w województwa śląskiego znajdą się w grupie mistrzowskiej? 3. Proszę podać cztery zespoły najbardziej zagrożone spadkiem.

MECZ LEGIA WARSZAWA - PIAST GLIWICE
 /  fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Jan Furtok

1. Bardzo liczę na Piasta, ale wydaje mi się, że mistrzem zostanie Legia. Po pierwsze, bo ma dużo lepszą kadrę nie tylko od gliwiczan, ale od całej ligi, a po drugie - tym razem podział punktów sprzyja warszawskiemu zespołowi.
2. Co do Piasta - nie mam żadnych wątpliwości. Jeżeli chodzi o Ruch, to jest bardzo blisko i myślę, że ta sztuka „Niebieskim” się uda. Myślę, że maksymalnie trzy nasze drużyny znajdą się w ósemce. Tą trzecią będzie Górnik. Podbeskidzie ma wprawdzie tyle samo punktów, ale zabrzanie dokonali ciekawszych wzmocnień.
3. Śląsk Wrocław, Podbeskidzie, Termalica i Górnik Łęczna. Zarówno Górnik Zabrze, jak i Wisła Kraków odbiją się od dna i będą grać o pierwszą ósemkę. Mają bowiem nieco większy potencjał od wymienionych przeze mnie drużyn.

 

Marcin Adamski
1. Mistrzem będzie Legia. Ma zdecydowanie najsilniejszą kadrę i gdyby nie wygrała ligi, mówilibyśmy o wielkiej porażce. Bardzo kibicuję Piastowi i trzymam za niego mocno kciuki. Głos rozsądku jest jednak silniejszy.
2. Na pewno Piast. W tym gronie widzę również ekipę Ruchu. Natomiast Górnik i Podbeskidzie nie dadzą rady, mimo że dystans punktowy do środkowej strefy jest względnie niewielki. Te dwa zespoły do samego końca walczyć będą o uniknięcie degradacji.
3. Oprócz drużyn, które obecnie plasują się w strefie spadkowej, najwięcej kłopotów z zachowaniem ekstraklasowego statusu będą miały Korona i Śląsk. Kielczanom nic dobrego nie wróżą zimowe sparingi. Z kolei z Wrocławia wyjechał najlepszy piłkarz, Flavio Paixao. A forma Roberta Picha pozostaje wielką niewiadomą.

 

Marcin Bochynek
1. Liczę na Piasta. Jeśli będzie grać jak w zeszłym roku, myślę, że będzie w maju okazja do zadzwonienia do Gliwic i gratulacji. Najbardziej zasługuje na ten tytuł: świetna defensywa, bardzo dobre wejście w każdy mecz, znakomita wymienialność funkcji i charakterystyczny dla czeskiej piłki fenomenalny odbiór piłki.
2. Poza Piastem, wielkie szanse ma grupę finałową ma Ruch Chorzów - jeśli nie straci już kolejnych „oczek” przy zielonym stoliku... Nie odbierałbym szans Górnikowi - co to są cztery punkty straty - ale musi dobrze wejść w rundę. Niepowodzenia w dwóch pierwszych meczach mogą bardzo drogo kosztować zabrzan.
3. Wszystkie, które znajdą się w ósemce, bo różnice punktowe po podziale będą bardzo niewielkie. Na dziś najbardziej zagrożony kwartet to Podbeskidzie, Termalica, Śląsk i Korona. Może się w to wplątać także Jagiellonia.

Z tej samej kategorii