Zabrzańska młodzież na Cyprze gromi moskiewskich rówieśników

Od wysokiej wygranej Górnik zaczął serię gier kontrolnych w Ayia Napa.

Górnik - Spartak
 źródło: SPORT

Pierwszy sobotni - i pierwszy w ogóle na zgrupowaniu w Ayia Napa - rywal zabrzan kilka dni wcześniej bardzo wyrażnie (6:0) ograł młodzież APOEL-u. To było niejako potwierdzenie przedobozowych słów Marcina Brosza, że nawet zespół U-21 Spartaka Moskwa to rywal, dla którego warto na Cypr pojechać.
Przeciwko rosyjskim młodziakom Górnik puścił do boju zabrzański „narybek”, wsparty Erikiem Grendelem. A ten spuścił rywalom potężne lanie! Po godzinie gry zabrzanie prowadzili już 6:0, a prawdziwym „łowcą głów” okazał się Marcin Urynowicz. Dwa pierwsze gole z karnego, jeden - głową po kornerze, wreszcie „wsadzenie do pustej” po składnej akcji drużynowej. Wachlarz trafień zabrzan był zresztą bardzo szeroki, bo gol Marcina Firleja to efekt wysokiego pressingu i błyskawicznego odbioru piłki już na połowie rywala, a Erik Grendel przymierzył z rzutu wolnego.
„Spartakowcy” - grający na dwa składy - dopiero przy stanie 0:6 pokonali dwukrotnie Daniela Bielicę. Przyznać jednak trzeba, że spotkanie było dużo bardziej wyrównane, niż wskazywałby na to wynik.
Dziś o 14.00 polskiego czasu Górnik zagra jeszcze sparing z Austrią Wiedeń.

 

Górnik Zabrze - Spartak Moskwa 6:2 (4:0)
Bramki dla Górnika: Urynowicz 4, Firlej, Grendel

GÓRNIK: Bielica - Michalski, Karwot, Surowiec, Gryszkiewicz - Bartczuk, Grendel (77. Joachim), Hajda, Olszewski - Urynowicz, Firlej. Trene Marcin BROSZ

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~jacaUżytkownik anonimowy
~jaca :
No photo~jacaUżytkownik anonimowy
ciekawy ten skład SPARTAKA???
20 sty 14:36 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii