Cracovia osłabiona przeciwko Górnikowi Zabrze

Bez Miroslava Czovili i Sretena Sretenovicia będą musieli sobie radzić piłkarze Cracovii przeciwko Górnikowi Zabrze.

Miroslav Covilo
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Cracovia

Szczęście w nieszczęściu. Tak można określić sytuację zdrowotną obu serbskich zawodników Cracovii. Sreten Sretenović i Miroslav Czovilo mieli problemy z więzadłami, co mogło zwiastować długie przerwy od treningów. Ostatecznie jednak okazało się, że Sretenović ma lekki uraz przeciążeniowy i będzie do dyspozycji na przyszłotygodniowy mecz z Termalicą Bruk-Betem Nieciecza. Podobnie powinno być w przypadku Czovili, który w sobotnim sparingu z MFK Zemplin Michalovce źle stanął i musiał opuścić boisko. Badania wykazały, że ma naciągnięte więzadła poboczne i jest bardzo prawdopodobne, że nie będzie mógł zagrać w sobotę w meczu z Górnikiem Zabrze.

 

Tymczasem od tego tygodnia z zespołem trenuje dwóch młodych zawodników, którzy przebywają w Cracovii na testach. Pierwszym z nich jest Sebastian Zieleniecki z włoskiego Cremonese. Zieleniecki ma 21 lat i mierzy 188 centymetrów. Jest prawonożnym środkowym obrońcą.
To wychowanek UKS SMS Łódź. W 2012 roku z młodzieżową reprezentacją Polski U-17 wywalczył trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy, po których trafił Cremonese, gdzie w trakcie trzyletniego pobytu rozegrał 6 spotkań w trzeciej lidze. W styczniu rozwiązał kontrakt z klubem i jest wolnym zawodnikiem. Zimą testowany był już w Chrobrym Głogów i w Rakowie Częstochowa. Z kolei drugi testowany to 17-letni Słowak Dominik Spiriak, zawodnik SK Senec. To jednak jedynie zawodnicy, którzy ewentualnie będą brani pod uwagę w kontekście przyszłości. Jeśli zaś chodzi o bieżące wzmocnienia, trener Jacek Zieliński liczy, że coś wydarzy się w najbliższych dniach. - Myślę, że ktoś jeszcze do nas przyjdzie. I to ktoś taki, którego przyjście będzie wydarzeniem - zapowiada.

 

 

Z tej samej kategorii