Robert Warzycha: Nie wiem, czy chłopak w Legii będzie miał taką szansę

Robert Warzycha
 /  fot. Dariusz Hermiersz  /  źródło: newspix.pl

Michał Trąbka uchodził za jeden z największych talentów ostatnich lat w Górniku. Zdolny 17-latek chciał zostać w Zabrzu, ale trenuje jednak z warszawską Legią.

Mistrzowie Polski zaproponowali Trąbce przeprowadzkę do stolicy i obiecali grę w rezerwach.

- Michał to zadeklarowany kibic Górnika z Halemby. Bardzo chciał zostać w Zabrzu... - mówi Mieczysław Agafon, który był trenerem Trąbki w drużynie juniorów młodszych.

Ten zespół kilka tygodni temu wywalczył wicemistrzostwo Polski, a piłkarz z Zabrza został wybrany najlepszym podczas finałowego turnieju.

 

Pytanie, czy gdyby Górnik wcześniej zaproponował Trąbce jakąkolwiek umowę, nastolatek zdecydowałby się na wyjazd poza Śląsk.

- To oczywiste, że możliwości finansowe Legii są dziś znacznie większe niż nasze, ale my oferowaliśmy chłopakowi coś, o co w Legii – tak podejrzewam – będzie bardzo trudno i co trudno przeliczyć na pieniądze. Mógł regularnie trenować z pierwszym zespołem grającym w ekstraklasie i nie mogę wykluczyć, że szybko dostałby szansę debiutu w lidze. Czy w Legii tak się stanie? Mam wątpliwości. Na tym etapie rozwoju to chyba ważniejsze niż ewentualna kasa dla 17-latka – mówi Robert Warzycha, dyrektor sportowy.

 

Prezes Górnika Zbigniew Waśkiewicz dodaje: - Wiemy, że chłopak bardzo chciał zostać w Zabrzu, ale decyzję podjął jego ojciec, widząc większą szansę na rozwój w stolicy. Szanujemy to i trudno coś więcej dodać. Życie pokaże, czy decyzja była słuszna.

Jeszcze raz Mieczysław Agafon: - Nawet proponowałem mu przejście do Rybnika, gdzie miałby pewne regularne granie na poziomie drugiej ligi i blisko domu. Niech mu się powiedzie, bo ma papiery na bardzo dobrego piłkarza.

 

Z tej samej kategorii