Michał Probierz: Rozegraliśmy jedno z najlepszych spotkań

Cracovia przegrała na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:1. PO końcowym gwizdku rozgoryczenia nie krył szkoleniowiec "Pasów", Michał Probierz.

Michał Probierz

Michał PROBIERZ, trener Cracovii: - Nie takiego meczu się spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy, że mamy trochę problemów. Wypadli nam Miroslav Covilo, który był przez trzy dni w szpitalu, bo ciężko przechodził grypę i zatrucie, Jaroslav Mihalik i Lennard Sowah. Wszyscy powinni od nowego tygodnia już trenować. Piast był ustawiony zdecydowanie na kontrataki. My utrzymywaliśmy się w pierwszej połowie przy piłce, mieliśmy parę sytuacji. Potem na chwilę nas przełamali, przegrywaliśmy drugie piłki w środku pola. Piast był groźny i miał dośrodkowania. W drugiej połowie mecz był pod naszą totalną kontrolą. Gdybyśmy wykorzystali nasze sytuacje, mielibyśmy spokojną grę. Szkoda, że straciliśmy przypadkową bramkę, bo przed dośrodkowaniem był rykoszet. Takie mecze pokazują, że trzeba wykorzystywać sytuacje. Mieliśmy jeszcze słupek, dobrze wykonany rzut rożny, ale nie potrafiliśmy zdobyć bramki i przegraliśmy. Jesteśmy w trudnej sytuacji. Gdy się przegrywało wcześniej kilka meczów, punkty są potrzebne dwa razy bardziej. W drugiej połowie rozegraliśmy jedno z najlepszych spotkań, odkąd tu pracuję. Potrafiliśmy się utrzymać przy piłce, zmienić kierunek. Za to jednak nie ma punktów i trzeba to przyjąć.