Michał Koj: Spełniłem marzenie z dzieciństwa

- Będę starał się pomóc Górnikowi na tyle, na ile będzie to możliwe. Choć jestem jeszcze młodym graczem, zagrałem już niespełna 50 meczów w ekstraklasie, więc jakieś doświadczenie mam. Wierzę, że przełożę go na grę w Górniku - mówił nowy obrońca ekipy z Roosevelta zaraz po podpisaniu kontraktu.

Ruch Chorzow - Gornik Leczna
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Michał Koj wczoraj został zawodnikiem Górnika Zabrze. Były obrońca Ruchu Chorzów związał się z 14-krotnym mistrzem Polski umową ważną do końca czerwca 2019 roku. Można powiedzieć, że 23-latek z Rudy Śląskiej wraca na stare śmieci, bowiem właśnie przy Roosevelta - w MSPN Górnik Zabrze - rozpoczynał swoją przygodę z futbolem. - W końcu udało mi się spełnić moje marzenie z dzieciństwa - powiedział Koj. Jak tłumaczy, właśnie ten czynnik był decydujący przy podpisaniu kontraktu z Górnikiem. - Oferta z Zabrza nie była jedyną - zdradził zawodnik.

 

Obrońca w latach 2010-2012 był zawodnikiem Panathinaikosu. Kiedy trafił do Grecji, miał zaledwie 16 lat. -  Poznałem bardzo fajnych ludzi, inną szkołę treningu Nabrałem dużo więcej siły, stałem się "męskim" zawodnikiem. Nauczyłem się angielskiego i greckiego. Był to dla mnie wyjazd na plus, pomimo tego, że tam nie zostałem - wspomina Koj.

 

Później trafił do Pogoni Szczecin, a w 2015 roku został piłkarzem Ruchu Chorzów (w latach 2008-2009 występował w nim jako junior). W ekstraklasie rozegrał 49 spotkań i strzelił 5 goli, co w obecnej sytuacji kadrowej Górnika Zabrze czyni go jednym z najbardziej doświadczonych zawodników. - Będę się starał pomóc na tyle, na ile będzie to możliwe. Choć jestem jeszcze młodym graczem, zagrałem już niespełna 50 meczów w najwyższej klasie, więc jakieś doświadczenie mam. Wierzę, że przełożę to na grę w Górniku - mówi 23-latek.

 

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Faktycznie kibice Ruchu to delikatnie ujmaujac PATOLE... na szczęście nie wszyscy, pozdrawiam cwajke!!
15 cze 17 17:56 | ocena:100%
Liczba głosów:19
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanUżytkownik anonimowy
~Jan :
No photo~JanUżytkownik anonimowy
To musi boleć jak klub się sypie, wszyscy uciekają jak od zarazy, herb sprzedany, stadionu i perspektyw brak i na dodatek jeden z piłkarzy przechodzi do największego "przyjaciela" z za miedzy :)
15 cze 17 14:40 | ocena:77%
Liczba głosów:26
77%
23%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~oloUżytkownik anonimowy
~olo :
No photo~oloUżytkownik anonimowy
Nie ma co zaprzeczać to wychowanek Górnika a że grał w Ruchu wszyscy tam wiedzieli że to żabol. Piłkarz gra tam gdzie płacą więcej i nie jest powiedziane że za chwilę będzie grał jeszcze gdzie indziej.
15 cze 17 18:26 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii