Marek Kostrzewa przed derbami: Nie postawię pieniędzy

101024CHW088.JPG
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Edytor

Czterokrotny mistrz Polski z Górnikiem Zabrze ostrożny przed derbami z Piastem Gliwice.

Marek Kostrzewa cztery razy sięgnął z Górnikiem po mistrzostwo Polski (1985-88), gdzie trafił z Górnika Knurów, jednak od ponad 25 lat mieszka w Gliwicach. Co sądzi o najbliższych derbach? Jak widzi perspektywy obu klubów? Czy wybiera się na niedzielny mecz? O tym mówi w rozmowie ze Sportem.

 

DARIUSZ CZERNIK: Faworyt?
MAREK KOSTRZEWA: Większość powie, że Górnik, ale byłbym ostrożny, więc powiem 50 na 50, może z lekkim wskazaniem na zabrzan. Mimo wszystko maja nieco silniejszy skład i bardziej doświadczonych, zgranych ze sobą piłkarzy. I grają u siebie, gdzie raczej nie tracą punktów. Ale gdybym miał kogoś obstawić, to wydałbym te pieniądze na coś innego.

W tabeli dziś zdecydowanie wyżej są piłkarze Górnika. Skoro poziom sportowy jest podobny, to skąd taka różnica miejsc?
MAREK KOSTRZEWA:
Tabela jest ważna po ostatniej kolejce. Może jeszcze po 30., bo wtedy dzieli się na tych, którzy mają już wakacje i na tych, którzy do końca drżą o życie i kasę z Canal Plus. Górnik ma bardzo doświadczony skład. Nie ma kontuzji, kartek, Robert z Józkiem nie dokonują zbyt wielu zmian, a jeszcze rywale mają problem, jak ugryźć ich grę trójką środkowych obrońców. Ale już ostatni mecz zabrzan we Wrocławiu można traktować jako sygnał ostrzegawczy. Monolit to nie jest. Piast wymienił połowę składu i myślę, że może grać lepiej niż w pierwszej części sezonu. Mówimy teraz o dwóch klubach, ale problem jest szerszy, bo zamiast nazw Górnik i Piast można wymienić jeszcze trzynaście! Różnica między drugim, a szesnastym jest niewielka, a czasami żadna. Drugim, bo Legia będzie poza konkurencją.

Czytaj więcej w piątkowym "Sporcie"

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KowalUżytkownik anonimowy
~Kowal :
No photo~KowalUżytkownik anonimowy
Piast wymienil polowe skladu? Gratuluje :)
11 wrz 14 23:58 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii