Marcin Brosz: W tym elemencie będziemy do bólu konsekwentni

Dwoma sobotnimi sparingami Górnik Zabrze zakończył dziesięciodniowe zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. Swoimi wrażeniami na gorąco podzielił się szkoleniowiec zabrzańskiego klubu, Marcin Brosz.

Gornik Zabrze - Chojniczanka Chojnice
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W pierwszym sparingu zabrzanie pokazali się z dobrej strony pokonując MFK Karvina 4:0. Czy to jest znak, że zgrupowanie zostało dobrze przepracowane? - To będziemy wiedzieć dopiero po rundzie jesiennej, a pierwszym takim sprawdzianem będzie mecz z mistrzem Polski, Legią, który udzieli nam odpowiedzi na wiele pytań. Podsumowując tu i teraz, musimy pamiętać, że silny Górnik to 23 zawodników, nie tylko pierwsza jedenastka. Taka rywalizacja powoduje ich dalszy rozwój, ale patrząc na naszą grę mamy powody do zadowolenia - stwierdził po meczu Marcin Brosz.

 

Znamienne w meczach sparingowych było to, że szkoleniowiec Górnika często dawał szansę młodym zawodnikom. - W tym elemencie będziemy do bólu konsekwentni. Trzeba dawać młodym zawodnikom szanse, bo będzie to z korzyścią dla zespołu jak i dla nich. Przykładem Wojtek Hajda, z którego na pewno będziemy mieli pociechę. Dawanie szansy chłopakom ze śląskich miast, ale nie tylko z naszego regionu, pokazuje, że wielu chłopaków czeka na swoją szansę

Więcej na temat:Górnik Zabrze, Marcin Brosz
Z tej samej kategorii