Piast Gliwice zwycięski z starciu z Jastrzębiem

Piłkarze Piasta Gliwice pokonali w sparingowym meczu GKS 1962 Jastrzębie 2:0.

Piast Gliwice radość

Pomimo iż zawodnicy Piasta nie wygrali pięciu ostatnich meczów ligowych, do sobotniego sparingu podchodzili w roli faworyta. Jak się okazało słusznie, ponieważ wygrali 2:0.

Zespół z Gliwic wyszedł na prowadzenie w 20. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Michal Papadopulos. Piłkarze GKS mieli szansę na wyrównanie chwile później, jednak nie wykorzystali rzutu karnego. Wynik ustalił w drugiej części gry Sasa Zivec.

Po raz pierwszy w barwach Piasta zagrało trzech nowych zawodników: Frantisek Plach, Jakub Czerwiński oraz Karol Dybowski.

Piast Gliwice - GKS 1962 Jastrzębie 2:0 (1:0)

1:0 - Papadopulos, 20 min.

2:0 - Żivec, 63 min

Piast (I połowa): Plach - Konczkowski, Sedlar, Czerwiński, Jagiełło - Hateley - Gojko, Vassiljev, Badia - Papadopulos, Angielski.
(II połowa): Dybowski - Pietrowski, Korun, Waleńcik, Rugasević - Bukata, Okraszewski (72. Borycka) - Valencia (68. Borkała), Zivec - Krakowczyk, Jankowski.

GKS (I połowa): Drazik - Zajączkowski, Pacholski, Szymura, Weis, Ali, Jaroszek, Ruda, Gancarczyk, Dzida, Szczepan.
(II połowa): Szelong - Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Kulawiak, Semeniuk, Tront, Caniboł, Szczęch, Jadach, Gaszka