Piłkarze Piasta wylecieli na obóz

Wczoraj wieczorem drużyna Piasta wyleciała z krakowskiego lotniska Balice do świetnie znanego sobie miejsca w Hiszpanii - miejscowości El Albir.

Tomasz Jodłowiec
 fot. Piotr Kucza  /  źródło: 400mm

Albir to miejscowość pomiędzy dużymi ośrodkami turystycznymi, czyli Alteą a Benidormem, położona na wybrzeżu Costa Blanca. Należy ona do Wspólnoty Walencjańskiej. Albir to właściwie część miejscowości Alfaz del Pi. W pisowni i na mapach Hiszpanii, także spotyka się nazwy El Albir, oraz L'Albir. Tak czy owak niewielka miejscowość, w której szlifować formę będę gliwiczanie jest miejscem... najbardziej prestiżowych lokalizacji na zakup nieruchomości nie tylko na Costa Blanca, ale w całej Hiszpanii. Przepiękne plaże, kryształowe wody w morzu,, przyciągają zamożnych inwestorów w nieruchomości zagraniczne oraz osoby pragnące kupić ładny dom lub apartament w Hiszpanii. To miejsce upodobali sobie szczególnie Skandynawowie, a głównie Norwedzy, którzy mieszkają w Albir i Alfaz del Pi od lat i stanowią aż 40% populacji Alfaz del Pi i Albir Playa.
Warunki do trenowania Piast będzie miał bardzo dobre, a w wolnych chwilach będzie gdzie odpocząć, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Bo pięknych widoków oraz tras spacerowych tam nie brakuje. Główna promenada spacerowa w Albir nazywa się Paseo de las Estrellas, czyli „Aleja Gwiazd”. Ta nadmorska aleja imituje Hollywood, gdzie na chodniku znajdują się gwiazdy z nazwiskami największych gwiazd filmowych. Albir posiada takie gwiazdy, ale dotyczą one hiszpańskiego filmu i hiszpańskich gwiazd muzyki i estrady. Swoją gwiazdę ma np. słynny reżyser Pedro Almodovar czy aktor Antonio Banderas. Co roku w lipcu, odbywa się w Albir festiwal filmowy.
Gliwiczanie do hiszpańskiej bazy dotarli w nocy. Na pokładzie samolotu był też oczekiwany od kilku dni Tomasza Jodłowiec. Pomocnik w końcu pojawił się w Gliwicach, gdzie przechodził badania. W tym samym czasie trwało dopinanie szczegółów umowy wypożyczenia pomiędzy Legią a gliwiczanami. Tuż przed wylotem warszawski klub poinformował o wypożyczeniu Jodłowca do końca sezonu, a gliwiczanie zagwarantowali sobie możliwość przedłużenia wypożyczenia o kolejne 6 miesięcy. Do Hiszpanii sztab szkoleniowy Piasta zabrał także dwóch młodych zawodników, Adama Tymińskiego oraz Dominika Budzika z rezerw.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
~Jontek :
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
Szrot Gliwice się bawi.
25 sty 08:14 | ocena:56%
Liczba głosów:9
44%
56%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Przynajmniej jeden dobry wybór Piasta od dawna. Chyba Piast teraz bedzie dobry. Wiencej Polaków to dobrze
25 sty 09:14 | ocena:60%
Liczba głosów:5
40%
60%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
~Jontek
No photo~JontekUżytkownik anonimowy
do ~Docent:
No photo~DocentUżytkownik anonimowy
25 sty 14:43 użytkownik ~Docent napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Nami to znaczy kim?Jestem sam!
25 sty 21:36 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii