Pierwsze rozstania w zespole Cracovii

Cracovia podjęła pierwsze decyzje personalne. Trzech zawodników w rundzie wiosennej już nie zagra.

Janusz Filipiak
 fot. Jakub Gruca  /  źródło: Fokusmedia

W Cracovii jeszcze przed końcem rundy jesiennej zapadły pierwsze decyzje personalne dotyczące zimowego okna transferowego. Krakowski klub poinformował, że pomocnik Sebastian Steblecki i obrońca Deleu dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Tomasz Vestenicky z kolei będzie wypożyczony.
Żadna z tych decyzji nie jest większą niespodzianką. Vestenicky, czyli drugi najwyższy transfer w historii klubu, rozegrał tej jesieni w ekstraklasie ledwie 56 minut i zwykle miał problem, by w ogóle załapać się do kadry meczowej. Jako że jednak Cracovia zapłaciła za niego Romie dwa miliony złotych, a kontrakt Słowaka obowiązuje jeszcze przez półtora roku, „Pasy” nie chcą się go na razie definitywnie pozbywać. Steblecki (dwa mecze w tym sezonie) i Deleu (pięć meczów) też nie mieścili się w składzie, a na dodatek przyszli do klubu za darmo i ich umowy są ważne tylko do czerwca, więc koszt ich rozwiązania nie będzie ze strony Cracovii wysoki. Były pomocnik Górnika Zabrze miał sporego pecha, bo na pierwszym treningu w lecie doznał kontuzji, przez którą pauzował dwa miesiące. Później nie zdołał już do siebie przekonać trenera Michała Probierza. Z Deleu było odwrotnie. Probierz na początku podkreślał, że cieszy się na współpracę z nim. Nie był jednak zadowolony z doświadczonego Brazylijczyka z polskim paszportem i pod koniec okna transferowego ściągnął na jego pozycję Słoweńca Matica Finka. Od tego momentu były gracz Lechii Gdańsk przestał się liczyć w walce o wyjściowy skład.
Do pierwszej drużyny zostaną natomiast dołączeni trzej juniorzy - 18-letni Adrian Kajpust, Michał Wiśniewski i Hubert Przybycień, którzy na zajęciach pojawili się po raz pierwszy już w sobotę.

 

Z tej samej kategorii