Legenda Górnika o sędziowaniu Raczkowskiego: Skandal, dramat, kompromitacja!

Pracował w Auchan, a teraz wyczynia cuda z gwizdkiem. Gdyby nie krzywdzące decyzje Pawła Raczkowskiego, Górnik byłby dzisiaj w ścisłej czołówce ligowej tabeli. – Ten pan powinien oddać gwiazdek i zrobić sobie dłuższą przerwę w sędziowaniu – przekonuje legenda Górnika i wieloletni kapitan zespołu Stanisław Oślizło.

Paweł Raczkowski
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

Najpierw był mecz w Białymstoku i jedyna w tym sezonie porażka zabrzan. W meczu z wicemistrzem Polski drużyna prowadzona przez Marcina Brosza prowadziła, żeby w drugiej połowie stracić dwa gole w rzutów karnych. Najpierw w rękę trafiony został Dani Suarez. Raczkowski nie tylko podyktował karnego przeciwko Górnikowi, ale pokazał też Hiszpanowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę. Potem, już w doliczonym czasie, odgwizdał wątpliwe przewinienie w polu karnym Davida Ledeckiego na Arvydasie Novikovasie. Skończyło się na porażce 1:2. Podobnie warszawski sędzia postąpił w piątek w Krakowie, dyktując dwie "jedenastki" dla rywala w samej końcówce, w tym drugą, już w doliczonym czasie.

 

Były menedżer Auchan

Była wielka gwiazda Górnika i reprezentacji Stanisław Oślizło nie potrafi przejść do porządku dziennego nad decyzjami byłego menedżera Auchan, który teraz jest zawodowym sędzią. Porównuje decyzje arbitra z Warszawy z tymi, które swego czasu pozbawiły klub z Zabrza mistrzostwa Polski, mając w pamięci niesławny mecz Legia – Górnik (1:1) w 1994 roku, który prowadził Sławomir Redziński. Spotkanie, które decydowało o tytule, zabrzanie zakończyli, po trzech czerwonych kartkach, w ósemkę. Tytuł ostatecznie wywalczyła Legia.

 

- Uważam, że powinien się tym zająć ktoś kompetentny. Przecież jak ktoś się nie nadaje do sędziowania, dyktuje przeciwko jednej drużynie w dwóch meczach cztery karne i pokazuje ileś tam żółtych kartek, już nawet nie wiem ile, to jak się do tego odnieść? – pyta retorycznie wzburzony i ważący z reguły swoje słowa Oślizło.

 

Gdyby nie decyzje Raczkowskiego, który okradł Górnik z co najmniej trzech punktów, zabrzanie w tabeli byliby w ścisłym czubie.

 

- Moja opinia jest taka, jak opinia innych obserwatorów, może z wyjątkiem paru osób z Krakowa. Dla mnie to skandal, co wydarzyło się na boisku w trakcie spotkania Cracovii z Górnikiem. Ten pan powinien oddać gwiazdek i zrobić sobie dłuższą przerwę w sędziowaniu, tym bardziej, że to nie jego pierwszy taki „wyczyn”. Podobnie potraktował nas w Białymstoku, teraz w Krakowie, a za chwilę być może w meczu z Płockiem.

 

Przecież takich sytuacji w polu karnym, po których dyktowano przeciwko nam rzuty karne, jest bez liku. Przy każdym dośrodkowaniu czy wrzutce dochodzi do przepychanek, ktoś się przewraca, sędziowie musieliby wtedy cały czas reagować, a tak nie jest. Tymczasem ten pan, jak on się nazywa, Raczkowski, jakby tylko czekał na moment, jak tutaj Górnika skrzywdzić… Udało mu się to doskonale. Jestem załamany takim sędziowaniem. Przecież w światowym rankingu nasza reprezentacja jest na 5 miejscu, a tutaj dochodzi do takich sytuacji. To dramat. Takie sędziowanie, to A czy B-klasa. Odnoszę się do tego pana, bo przecież są arbitrzy, którzy w lidze radzą sobie bardzo dobrze. Jestem załamany tą sytuacją – komentuje Oślizło.

 

Raczkowski kontra Górnik

Sezon 2013/14

Prowadzone mecze Górnika: 2

Wygrane Górnika: 0

Karne przeciwko Górnikowi: 2

Karne dla Górnika: 0

Żółte kartki: 2

Czerwone kartki: 0

 

Sezon 2014/15

Prowadzone mecze Górnika: 5

Wygrane Górnika: 4

Karne przeciwko: 0

Karne dla Górnika: 0

Żółte kartki: 12

Czerwone kartki: 0

 

Sezon 2015/16

Prowadzone mecze Górnika: 7

Wygrane Górnika: 1

Karne przeciwko: 1

Karne dla Górnika: 2

Żółte kartki: 16

Czerwone kartki: 1

 

Sezon 2016/17

Prowadzone mecze Górnika: 0

Wygrane Górnika: -

Karne przeciwko: -

Karne dla Górnika: -

Żółte kartki: -

Czerwone kartki: -

 

Sezon 2017/18

Prowadzone mecze Górnika: 2

Wygrane Górnika: 0

Karne przeciwko: 4

Karne dla Górnika: 0

Żółte kartki: 13

Czerwone kartki: 3

Komentarze (20)

Napisz komentarz
No photo
No photo~wweeUżytkownik anonimowy
~wwee :
No photo~wweeUżytkownik anonimowy
Trwa akcja odwracania uwagi od skandalicznego sędziowania meczy Legii. O kolejnym przypadku faworyzowania L. ani słowa za to mamy cyrk z Raczkowskim. PS pomija fakt że rok rocznie arbitrzy ciągną Legię za uszy w górę tabeli W tej sprawie PS milczy w siedmiu językach. Klakier to charakter, dziennikarz to misja niesienia prawdy.
21 sie 17 20:19 | ocena:87%
Liczba głosów:39
87%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HanysUżytkownik anonimowy
~Hanys :
No photo~HanysUżytkownik anonimowy
zlozyc protest do UEFA bo PZPN z Ryzym na czele to przekupna banda co Legi Kresy Wschodnie co rok mistrzostwo zalatwia przy zielonym stoliku ......a o tym typie Raczkowskim to wole sie nie wypowiadac szkoda pisania o takiej kanali
22 sie 17 12:13 | ocena:93%
Liczba głosów:14
93%
7%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~wweeUżytkownik anonimowy
~wwee :
No photo~wweeUżytkownik anonimowy
Przesmycki w jednej z książek opisany jest jako ten który brał tylko w dolarach. Jaki szef tacy arbitrzy czy coś się zmieniło? Może teraz franek jest lepszy?
21 sie 17 20:22 | ocena:97%
Liczba głosów:29
97%
3%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii