Zachwycają się Lipskim

Pogon Szczecin - Ruch Chorzow

W Chorzowie są przekonani, że latem kluby będą bić się o Patryka Lipskiego. Bardzo dobre zdanie o ofensywnym pomocniku ma prezes Legii.

Piłkarz świetnie wypadł w poniedziałkowym meczu w Szczecinie z Pogonią (3:2). Przy stanie 1:2, w drugiej połowie - w ciągu 8 minut - dwukrotnie trafił do siatki. Najpierw bez problemów wyegzekwował rzut karny, a później strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Pawła Oleksego. Mecz z trybun obserwowali jego bliscy, a w nagrodę pochodzący ze Szczecina zawodnik mógł zostać dłużej w swoim rodzinnym mieście. Ofensywny pomocnik grał w przeszłości w Salosie Szczecin i przez lata kibicował „portowcom”. – Przed meczem nie chciałem myśleć o tej całej otoczce związanej ze mną i z Pogonią, ale na początku byłem trochę spięty. Myślę, że to było widać szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie wszystko puściło i mogłem pokazać swoje umiejętności – mówił Patryk Lipski.

- Za niedługo trudno będzie Ruchowi go zatrzymać. Latem kluby będą biły się o niego – przekonuje Eugeniusz Lerch, legendarny napastnik „Niebieskich”, który zazwyczaj nie jest skory do nadmiernego komplementowania.

Mecz Ruchu z Pogonią obserwował w telewizji prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski. Szef lidera ekstraklasy jest pod wrażeniem gry zdolnego gracza. „Sensowny, normalny chłopak ten Lipski i umie grać w piłkę... ma szanse na poważna piłkę! - napisał na twitterze Leśnodorski. Lipski styczniu tego roku został wyceniony przez portal internetowy transfermarkt na 300 tysięcy euro. Przy Cichej są przekonani, że jest warty więcej, a jego cena nadal będzie wzrastać. 21-letniego chłopaka chwalił również Łukasz Surma, który po spotkaniu stwierdził pół żartem, pół serio: - Jest takie utarte powiedzonko: „Panowie, nie jechaliśmy takiej długiej drogi po to, żeby przegrać mecz”.