Latal: Byłem dogadany z Liborem Kozakiem

Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami. Nie są łatwe, ale fakt, że jesteśmy liderem, trochę nam pomaga - mówi trener Piasta Gliwice.

PIAST GLIWICE - TRENING
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Pressfocus

KRZYSZTOF BROMMER: W środę obchodził pan urodziny. Życzono panu przede wszystkim mistrzostwa Polski?
RADOSLAV LATAL: Też były takie życzenia, ale przede wszystkim życzono mi zdrowia. We wtorek byłem na pogrzebie Pavela Srniczka, który nagle i tragicznie zmarł. To był mój przyjaciel, razem graliśmy w reprezentacji. Wiadomość o jego śmierci była dla mnie jak wielka katastrofa. Dlatego w życiu najważniejsze jest zdrowie, reszta schodzi na dalszy plan.

 

Któryś z zawodników po przerwie przyniósł zbędne kilogramy?
RADOSLAV LATAL: Nie, absolutnie. Wszystko jest w porządku, nie nie przytył, sprawdzałem ich sporttestery po czwartkowym bieganiu i jest dobrze. Na początek zajęć chłopcy musieli trochę pobiegać, bo przez kilkanaście dni mieli wolne. Muszą się przygotować, bo czeka ich trudny okres.

 

Solidnie przykręci pan śrubę?
RADOSLAV LATAL: W piątek ruszamy do Kamienia, gdzie będziemy mocno trenowali. Może nie trzy razy na dzień, ale... Będzie i siłownia, i bieganie po lesie. Nie chcemy przesadzić, lecz drużyna musi nabrać sił przed wiosennymi meczami. W Kamieniu popracujemy nad siłą i kondycją, a podczas zgrupowania w Hiszpanii skupimy się na taktyce. Okres przygotowawczy w tym roku jest krótki, ale intensywny, więc wszystko trzeba mieć dobrze zaplanowane.

 

Na razie jedyną nową twarzą jest Słowak Martin Bukata. Co może pan o nim powiedzieć?
RADOSLAV LATAL: Martina dobrze znam z pracy w Koszycach. To typ piłkarza trochę podobnego do Radka Murawskiego. Martin potrafi grać do przodu, ale także jest dobry w defensywie. Jest to uniwersalny zawodnik, bo nawet zdarzało mu się grać na bokach pomocy. Nie jest uzupełnieniem składu, lecz wzmocnieniem pierwszej jedenastki. W tym okienku chcemy przeprowadzać tylko takie transfery.


Jak wyglądają rozmowy z kandydatami do gry w Piaście?
RADOSLAV LATAL: Obecnie prowadzimy rozmowy z trzema, czterema zawodnikami. To nie są łatwe negocjacje, czego przykładem był latem Kamil Vacek. Zobaczymy, co przyniosą najbliższe dni. To, że jesteśmy liderem, trochę pomaga w rozmowach. Chcemy zakontraktować maksymalnie dwóch piłkarzy. Nie chcemy wiele zmieniać w szatni, bo jesienią wszystko dobrze funkcjonowało.

 

Kiedy mogą oni do was dołączyć?
RADOSLAV LATAL: Staramy się, aby trafili do nas najszybciej jak to możliwe. Być może już w weekend ktoś się pojawi. Na pewno jednak chciałbym mieć kompletną kadrę przed zgrupowaniem i wylotem do Hiszpanii. Tak by być jak najlepiej przygotowanym i zgranym do ligowych meczów.

 

Przed przerwą mówił pan, że jest temat sprowadzenia kolejnego piłkarza ze Sparty Praga?. To nadal aktualne?
RADOSLAV LATAL: Nie. Ze Sparty mieliśmy wytypowanego jednego zawodnika, ale się nie dogadaliśmy.

 

Temat Libora Kozaka także upadł?
RADOSLAV LATAL: Niestety tak. Aston Villa nie chciała go puścić na wypożyczenie, tylko zaoferowała nam jego sprzedaż. To były olbrzymie pieniądze. Ja z nim byłem dogadany, on chciał u nas pograć 4 miesiące, bo bardzo chce jechać na Euro 2016. W Czechach pilnie szukamy napastników na ten turniej. Każdy chce się pokazać i załapać.

 

Ciągle mówi się o zainteresowaniu innych klubów Kamilem Vackiem i Martinem Neszporem.
RADOSLAV LATAL: Mam nadzieję, że wszyscy zostaną. Od prezesa mam zapewnienie, że tak się właśnie stanie. Rozmawiałem z Kamilem, a także z Martinem i potwierdzili mi, że nigdzie się nie ruszają. Chętni musieliby zaproponować olbrzymie pieniądze, żebyśmy ich puścili. Jestem jednak spokojny, że tak się nie stanie.

 

Transfery w Ekstraklasie. Co zrobią Legia i Lech? Kogo ubiegła Pogoń? Jak zrobić dobry transfer?

Więcej na temat:Piast Gliwice, Radoslav Latal

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JaaaUżytkownik anonimowy
~Jaaa
No photo~JaaaUżytkownik anonimowy
do ~Ekscentryk:
No photo~EkscentrykUżytkownik anonimowy
8 sty 16 11:41 użytkownik ~Ekscentryk napisał
Jeszcze nikt z biegu nie dostał sie do LM. Każdy miał nieudaną przygodę, aby zebrać doświadczenie. Więc szanse marne tym bardziej ze współczynnikiem.
Możliwe, ale pamietaj nie wspołczynik gra tylko 11 na 11, no i jak mawiał śp trener Górski dopóki piłka w grze, kto by pomyslał że np FC Astana (Kazachstan) wejdzie do grupowych rozgrywek LM. Latal to bardzo dobry szkoleniowiec i zapewne nie bedzie napawał sie sukcesem w polskiej lidze jak polscy trenerzy, bo widac że Latal ma większe ambicje niz tylko wygranie pare meczy lidze
8 sty 16 11:54 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JaaaUżytkownik anonimowy
~Jaaa :
No photo~JaaaUżytkownik anonimowy
Pan lata to taki trener jak np Petrescu ktory wie na czym polega bycie trenerem, niewielu takich trenerow było w naszej lidze. Bardzo miło byłoby gdyby Piast zdobył MP i zakwalfikowal sie do LM bo to pokazałoby że nie ma sensu na siłe faworyzowanie takich klubów jak Legia czy Lech i na siłe robienie z nich Mistrzow Polski. Nie moge się doczekac pierwszego meczu Piasta w tym roku :D
8 sty 16 09:15 | ocena:89%
Liczba głosów:28
89%
11%
| odpowiedzi: 6
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~EkscentrykUżytkownik anonimowy
~Ekscentryk
No photo~EkscentrykUżytkownik anonimowy
do ~a:
No photo~aUżytkownik anonimowy
8 sty 16 16:51 użytkownik ~a napisał
Nikt? a Petrżalka? Nie mówiąc że w LM grały zespoły ze słabymi współczynnikami jak Debreczyn, Levski, PIlzno, BATE (na początku swojej przygody z LM), Maribor, Malmoe czy wlaśnie w tym roku Astana, która nie była rozstawiona w żadnej z rund
Rozumiesz co napisałem? Tak nikt z marszu, mieli nie udane przygody w Europejskich Pucharach nawet wymieniłem 4 rundy Astany, gdzie nie udało sie im awansować do LE, a to było ważne doświadczenie, które zaprocentowało. Takie to ciężkie? Więc Piast ma minimalne szanse na awans. 10 % maks im daje, czyli nie wierze w to że awansują.
8 sty 16 18:58 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii