Ustawianie meczów? Górnik Zabrze jest czysty!

- Nie było nietypowych i podejrzanych zakładów bukmacherskich w pierwszej lidze z udziałem Górnika Zabrze - zapewnia Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN-u.

Gornik Zabrze - GKS Katowice
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Adam Gilarski, który stoi na czele Komisji Dyscyplinarnej, na początku lipca wszczął postępowanie wyjaśniające w związku z podejrzeniami dotyczącymi niedozwolonych zakładów bukmacherskich związanych z Górnikiem Zabrze. - Zajęliśmy się tym między innymi po tym jak wyszło na jaw, że Adam Danch został poddany przez kibiców badaniu wariografem - przyznaje rzecznik dyscyplinarny.

 

Skrupulatni bukmacherzy
Wcześniej na temat sprawy Górnika wypowiadał się prezes PZPN-u Zbigniew Boniek. - Czy wyjechać sobie do Czech i obstawić, że moja drużyna przegra, to nie jest taki duży wysiłek? Drużyna Górnika w pewnym momencie zaczęła stawiać na młodych. Na pewne rzeczy czasem trzeba zwrócić uwagę. Jak grali starzy, to zdarzały się dziwne wyniki. Nic nie chcę sugerować, ale należy być czujnym - mówił Boniek w wywiadzie dla Polsatu Sport. W kwietniu nieoczekiwanie trener Marcin Brosz zdecydował się odsunąć od zespołu trzech doświadczonych graczy. Poza kapitanem Danchem byli to Rafał Kosznik i Dawid Plizga.
- Dochodzenie właśnie zostało zakończone - mówi „Sportowi” Adam Gilarski. - Nie było nietypowych i podejrzanych zakładów bukmacherskich w pierwszej lidze z udziałem Górnika Zabrze. Firmy bukmacherskie dokładnie przeanalizowały zakłady, jakie były zawierane na mecze drużyny na zapleczu ekstraklasy. Im również zależało na tym, aby skrupulatnie sprawę zbadać, bo przecież w przypadku jakiś niejasnych sytuacji, bukmacherzy również mocno na tym tracą - dodaje rzecznik dyscyplinarny. Piłkarska centrala zajmie się jeszcze sprawą Dancha.

 

To nie przesłuchanie
- Będziemy wyjaśniać, dlaczego piłkarz poddał się badaniu wykrywaczem kłamstw. Z informacji prasowych wiemy, że był to pomysł kibiców Górnika. Danch na to przystał. Bardzo dziwna sytuacja, która jeszcze nie miała miejsca w Polsce. Chcemy porozmawiać z nim na ten temat. To nie będzie przesłuchanie, tylko zostanie poproszony o złożenie wyjaśnień - dodaje Gilarski. Obecny gracz Arki Gdynia zdecydował się na badanie wariografem w czerwcu. Specjalista, obsługujący wykrywacz kłamstw, zadał mu około dziesięciu pytań związanych z obstawianiem meczów. Wyniki były pozytywne dla Dancha.
- Ludzie patrzyli na mnie krzywo, czepiali się mnie i mojej żony oraz gadali głupoty na nasz temat. Dlatego zdecydowałem się na taki ruch - tłumaczył „Sportowi” Adam Danch, który dekadę spędził przy Roosevelta i był w ostatnich latach symbolem klubu. - Wszędzie mówiono o tym, że obstawiam mecze. Moją żonę Klaudię też to bardzo dręczyło, bo spekulowano, że ona jeździ na Słowację, czy gdzie indziej, i tam obstawia spotkania Górnika. W moim sąsiedztwie gadano o tym. Jak przychodziłem na mecze ligowe zespołu, kibice patrzyli na mnie jakbym kogoś udusił. Przystałem na wykrywacz, bo wiedziałem, że wtedy wyjdzie wszystko czarno na białym dodawał obrońca, który będzie musiał teraz tłumaczyć się przez działaczami piłkarskiej centrali.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Dziadek Melex Silesia City CenterUżytkownik anonimowy
~Dziadek Melex Silesia City Center :
No photo~Dziadek Melex Silesia City CenterUżytkownik anonimowy
i gitara w moim sercu yno Zabrzański Górnik na wieki
4 sie 17 16:56 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ediUżytkownik anonimowy
~edi :
No photo~ediUżytkownik anonimowy
To nie Górnik był podejrzany ale chorzowscy politrucy swoje. Górnik w razie udowodnienia byłby POSZKODOWANY.
5 sie 17 18:34 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Dziadek Melex Silesia City Center:
No photo~Dziadek Melex Silesia City CenterUżytkownik anonimowy
4 sie 17 16:56 użytkownik ~Dziadek Melex Silesia City Center napisał
i gitara w moim sercu yno Zabrzański Górnik na wieki
Do końca świata i jedyn dziyń dłużyj - Ino KS\G/KS, Amen.
5 sie 17 03:52 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii