Komisja Ligi ukarała Górnika i Piasta. Szmatuła zawieszony na 4 mecze

W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice, Komisja Ligi na oba kluby nałożyła kary.

stadion Górnika
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Niedzielne śląskie derby nie były spektaklem zarówno w wydaniu sportowym, jak i w kontekście zachowania kibiców (o czym mieliśmy okazję już informować). Komisja Ligi nie przeszła wokół tego meczu obojętnie i postanowiła ukarać oba kluby. Na Piasta nałożono karę w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 3 najbliższe mecze oraz na 2 najbliższe mecze z Górnikiem w ekstraklasie. Z kolei zabrzański zespół otrzymał karę w wysokości 10 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 2 najbliższe mecze.

 

Ponadto na kierownika drużyny Piasta Gliwice Adama Fudalego została nałożona kara dyskwalifikacji. Kierownik został w nim usunięty z ławki rezerwowych.

 

Z kolei bramkarz Piasta, Jakub Szmatuła, który za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego Piotra Lasyka został ukarany czerwoną kartką, otrzymał karę dyskwalifikacji w 4 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę sędziego w meczu Górnik Zabrze - Piast Gliwice w 11. kolejce Lotto Ekstraklasy.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibic Użytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibic Użytkownik anonimowy
jezeli gornik dostaje 2 mecze zakazu bo race zapalili w pamieci naszego zmarlego kolegi i spalili szmate to ja dziekuje za kare na piast co zucali w dzieci racami no ale taki mamy kolesi w pzpn i w kolo niego ... ciekawe dlaczego pzpn milczy co do tego ze pilkarze legii zostali pobicic tego nie widza ... a do obiektywnego jezeli twierdzisz ze mamy smieszny stadionik to pochawal sie swoja stodola nastepny co go boli ze GORNIK na czubie
5 paź 17 05:58 | ocena:90%
Liczba głosów:10
90%
10%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Dla Kurczaków zakaz wyjazdów to żadna kara bo oni nie jeżdżą na wyjazdy a jak już to w 2-3 osoby. Dla Piasta najdotkliwsza karą będzie remont kibli i sektora gości lekko licząc 70-100 tys a kurczaki raczej się nie zrzucą bo to biedna patologia. TORCIDA już zapłaciła Górnikowi 10 000 zł.
5 paź 17 14:34 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
4 paź 17 17:56 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
A kto pokryje straty za wyrwane krzesełka ?
Piast czytaj miasto Gliwice w wysokości 70-100 tys zł jak wstępnie oszacowano straty patologii z Szobiszowic która pierwszy raz na oczy kible widziała ale co się dziwić UKRAINA.
5 paź 17 14:37 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii