Jakub Szmatuła: Mówi się, że szczęście sprzyja lepszym

Piast Gliwice - Gornik Leczna

Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:0 po samobójczym trafieniu Guilherme. Co prawda wicemistrz Polski był zdecydowanie aktywniejszy, dominował na boisku i powinien wygrać, jednak w bramce cudów dokonywał Jakub Szmatuła, który tym samym został bohaterem meczu.

Jakub SZMATUŁA, bramkarz Piasta: Z trudnego terenu wywozimy trzy punkty, a to jest dla nas najważniejsze. Jagiellonia jest mocnym przeciwnikiem, ale udało nam się wygrać. Do Białegostoku przyjechaliśmy dwa dni przed spotkaniem, ale opłacało się, bo dobrze się przygotowaliśmy i zwycięstwo jest tego efektem.
W pierwszych meczach trochę nam brakowało szczęścia... Mówi się, że szczęściu trzeba pomóc i my to zrobiliśmy, dlatego też zdobyliśmy trzy punkty. Do przerwy było 0:0, mimo że Jagiellonia miała swoje sytuacje. Wybroniliśmy się, a po przerwie zadaliśmy decydujący cios. Do końca wierzyliśmy w zwycięstwo i udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie. Było widać, że stanowiliśmy monolit. Teraz trochę odpoczniemy i dobrze przepracujemy reprezentacyjną przerwę, aby się przygotować do następnych meczów.