Igor Angulo: Mam nadzieję, że zostanę w Zabrzu dłużej niż rok

Górnik Zabrze wygrał już dwa mecze u siebie i dwukrotnie bohaterem zabrzan był Igor Angulo, który - zgodnie z tradycją -otrzymał od Stanisława Sętkowskiego koguta. - Kurza ferma? Nie założę jej, nie nadaję się do tego – mówi hiszpański snajper, który jest w fenomenalnej formie.

Gornik Zabrze - Wisla Krakow
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

 

W każdym meczu zdobywa pan bramki.
IGOR ANGULO: W sobotę co uderzyłem, to trafiałem do bramki. Potrafię znaleźć się w dobrych sytuacjach i gdy tylko jest okazja, strzelam. Mam też porządne wsparcie ze strony kolegów. Strzelam gole, bo jestem przecież napastnikiem. To należy do moich zadań.


Są jednak wątpliwości dotyczące drugiego gola. Niektórzy przypisują to trafienie panu, a inni uznają za samobójczą bramkę gracza Wisły Ivana Gonzaleza.
IGOR ANGULO: Muszę tę akcję zobaczyć na powtórkach. Ale najbardziej istotne jest to, że był gol, mocno nacisnęliśmy wtedy rywala, i zakończyliśmy spotkanie zwycięstwem.


Czy kiedykolwiek w swojej długiej karierze rozpoczął pan lepiej rozgrywki ligowe?
IGOR ANGULO: Mamy za sobą trzy kolejki i trochę tych bramek strzeliłem. Nie przypominam sobie podobnego sezonu. Ważne, aby ta seria trwała dłużej.


Jaki jest pański sekret?
IGOR ANGULO: Nie ma w tym niczego wyjątkowego, po prostu poświęcam się temu, co robię, ciężko pracuję na to. To nie jest tak, że tylko wychodzę na murawę i biegam przez 90 minut, bo haruję na treningach, utrzymuję się w odpowiedniej formie fizycznej. Pracowałem solidnie latem i nadal to robię. Podobnie przygotowywałem się do sezonu jak wcześniej. Zresztą w pierwszej lidze też często trafiałem do siatki i tak samo byłem nastawiony mentalnie, czyli miałem w głowie hasło: „wyjdź na boisko i strzel tyle bramek, ile się da”. Ten miniony sezon był naprawdę dla nas niesamowity. Awansowaliśmy do ekstraklasy i w niej dobrze sobie radzimy.


To było trudniejsze spotkanie niż mecz z Legią?
IGOR ANGULO: Tak, bo rywal strzelił dwa gole i w końcówce trochę cierpieliśmy. Ale wszystkie te trzy spotkania w ekstraklasie to były trudne, twarde i bardzo wymagające starcia.


Ile zamierza pan zdobyć bramek w tym sezonie?
IGOR ANGULO: Nie podam konkretnej liczby. Tak jak wspominałem wcześniej, będę próbował jak najwięcej, bo moje gole sprawiają, że Górnik zdobywa punkty.


Początek sezonu ma pan fenomenalny. Wiele klubów zaczęło zwracać na pana uwagę. Czy klub z Zabrza nie robi się dla Pana za mały?
IGOR ANGULO: Skądże, Górnik to najlepszy klub w Polsce! Nie zamierzam nigdzie się ruszać, nie myślę wcale o innych klubach, ligach, miejscach... Mój kontrakt jest ważny przez rok, ale mam nadzieję, że zostanę w Zabrzu jeszcze dłużej.


Dwukrotnie graliście w tym sezonie w Zabrzu i dwukrotnie dostał pan od Stanisława Sętkowskiego koguta, bo był pan najlepszym zawodnikiem tych spotkań. W poprzednim sezonie też kilka razy była taka nagroda. Mówił pan wtedy, że chyba będzie trzeba wybudować kurzą fermę.
IGOR ANGULO: (śmiech) Tak, kilka tych zwierzaków już do mnie trafiło. Ale nie nadaję się do takich rzeczy, bo nie potrafiłbym zabić kurczaka. Poprzednim razem poprosiłem specjalistę, aby się tym zajął i później zjadłem smaczny rosół.

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ediUżytkownik anonimowy
~edi :
No photo~ediUżytkownik anonimowy
Górnik musi działać szybko i podpisać nowy lepszy kontrakt nie tylko z Igorem. Tylko na tych dwóch meczach z Legią i Wisłą do kasy wpadło ok 2 000 000 zł a jest pewne że i na kolejnych te 15-20 tys będzie co da dodatkowy napływ gotówki. Miasto ma przez 2 lata spłacać dług w banku więc do 2019 roku klub nie musi się martwić o wypłacalność.
31 lip 17 11:46 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Górnik to najlepszy klub w Polsce....nic dodac, nic ująć....no chyba, ze Piast Gliwice znajdzie środki na transfer....hehehe
31 lip 17 09:08 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~umbroUżytkownik anonimowy
~umbro :
No photo~umbroUżytkownik anonimowy
a ja mam nadzieje ze kidys sie obudze ii nie bedzi gornika i ruchu tak jak stalo sie z pulonia bytom
31 lip 17 12:28 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii