Angulo kontuzjowany! Dobrze, że jest przerwa w lidze

Najlepszy napastnik ekstraklasy ma uraz przywodziciela. Już w ostatnich spotkaniach, w których spisywał się znakomicie, nie był w pełni sił.

Gornik Zabrze - Wisla Plock
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Snajper w ostatnim meczu ligowym z Wisłą Płock (4:0) zaliczył hat tricka. Goleador w 7 dotychczasowych kolejkach zdobył aż 10 bramek. Ze swoim imponującym dorobkiem zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Wiceliderzy, Carlitos z Wisły Kraków i Marco Paixao ze Śląska Wrocław, mają zaledwie po 5 trafień.

 

Walka z czasem
Co zaskakujące, Angulo od pewnego czasu gra z urazem. - Już ostatnio zmagał się z tą dolegliwością – zdradza „Sportowi” trener Marcin Brosz. Co dolega snajperowi? - To uraz mięśniowy, a dokładnie przywodziciela. Na pewno przerwa w rozgrywkach jest korzystna, bo dzięki temu Igor, jak i kilku naszych innych graczy, może podleczyć urazy. Z drugiej strony jednak pozostała część zawodników chciałaby grać – mówi szkoleniowiec. Zabrzanie w niedzielę zmierzą się w Suwałkach z miejscowymi Wigrami z okazji 70-lecia klubu. - Zagramy z jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, który niedawno walczył z nami w pierwszej lidze, a teraz jest rewelacją ekstraklasy. To jest atrakcyjny rywal na taką uroczystość – mówił niedawno prezes Wigier, Dariusz Mazur. Angulo w tym starciu jednak nie wystąpi. Czy najlepszy piłkarz Górnika wyleczy się do 10 września, czyli wyjazdowego meczu ligowego z Bruk-Betem Termaliką? - Powinien wyzdrowieć do tego czasu – mówi Brosz. Igor Angulo jest większym optymistą. - To nie jest nic poważnego, tylko lekki problem z mięśniem. Potrzebuję kilku dni odpoczynku. Na szczęście trafiła nam się przerwa na mecze reprezentacji, więc najbliższe dni wykorzystam do wyleczenia urazu. W przyszłym tygodniu wrócę do treningów i będę gotowy na kolejny mecz ligowy - podkreśla. Nie wiadomo, czy w pełni sił będzie wtedy prawy obrońca Adam Wolniewicz, który doznał kontuzji na jednym treningu.

 

Zacny produkt
Kolejna kwestia to, czy Angulo we wrześniu nadal będzie piłkarzem Górnika. Okienko transferowe ekstraklasy otwarte jest do 31 sierpnia. Nieoficjalnie mówi się, że napastnikiem interesują się zagraniczne kluby. - Czy pojawiły się jakieś konkretne propozycje transferowe? Nie otrzymałem takiej informacji, ale to też nie moja działka – przyznaje Brosz. Prezes Bartosz Sarnowski był wczoraj nieuchwytny. - Kluby interesują się produktem wysokiej jakości – zaznacza Marcin Matuszewski, menedżer Angulo, który nie chce jednak nic więcej na temat potencjalnego transferu mówić. Nie wiadomo, czy ktokolwiek złożył ofertę wykupi zawodnika. Przy Roosevelta nie wyobrażają sobie jednak, aby drużyna została bez najsilniejszego ogniwa. Zresztą Bask na każdym kroku deklaruje, że chce pozostać przy Roosevelta, wspomina nawet o grze w Zabrzu w następnym sezonie.

 

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~EwaldUżytkownik anonimowy
~Ewald
No photo~EwaldUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
29 sie 17 20:21 użytkownik ~Janek napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Czytając Twoje "pseudokomentarze", wydaję się, że masz jakiś problem z głową. Przyczepiłeś się do drużyny i zawodnika, co dają coś nowego w tej słabej lidze. Trzeba się cieszyć z tego co jest, a nie tylko narzekać, ot taka polska natura. Zamiast stwarzać, nie trać czasu na bezsensowne komentarze.
29 sie 17 20:51 | ocena:90%
Liczba głosów:20
90%
10%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~!!!Użytkownik anonimowy
~!!!
No photo~!!!Użytkownik anonimowy
do ~Bobi:
No photo~BobiUżytkownik anonimowy
29 sie 17 19:40 użytkownik ~Bobi napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Sam jesteś emeryt. Chorzowski psie
29 sie 17 19:49 | ocena:80%
Liczba głosów:30
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BobiUżytkownik anonimowy
~Bobi :
No photo~BobiUżytkownik anonimowy
Jestem piastuchowskim gburem
dawać wszyscy łapy w górę :-)
29 sie 17 21:03 | ocena:52%
Liczba głosów:21
52%
48%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii