Igor Angulo: Chcę zostać dłużej w Zabrzu

- Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt z Górnikiem, ale chciałbym tutaj zostać na dłużej - deklaruje Hiszpan, najskuteczniejszy napastnik początku ligowego sezonu. Co na to w Zabrzu?

Igor Angulo
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Nie ma w ostatnim czasie na polskich, ligowych boiskach skuteczniejszego piłkarza niż Igor Angulo. Korona króla strzelców rozgrywek pierwszoligowych, a teraz 7 bramek w pierwszych czterech kolejkach ekstraklasy sprawiły, że 33-letni hiszpański napastnik Górnika znalazł się na ustach całej piłkarskiej Polski. Doświadczony snajper trafił też w sobotnim meczu z Lechią, który zabrzanie zremisowali 1:1. Mogło być jeszcze lepiej, ale i Angulo i jego koledzy zmarnowali w Gdańsku kilka wyśmienitych bramkowych okazji. Kolejne trafienie piłkarza sprawiły, że już rozpoczęły się spekulacje, co do jego przyszłości, tym bardziej, że okienko transferowe wciąż jest otwarte, a skuteczni napastnicy są w cenie bez względu na wiek.

 

Angulo przyznaje, że zostałby w zabrzańskim klubie na dłużej. - Górnik to najlepsze miejsce w Polsce do grania. Wystarczy tylko spojrzeć na trybuny stadionu w Zabrzu. Mam jeszcze rok ważny kontrakt, ale chciałbym zostać dłużej – podkreśla 33-letni zawodnik.

 

Prezesa Górnika Bartosza Sarnowskiego zapytaliśmy, czy wobec ostatnich strzeleckich wyczynów klub nie rozważa podpisanie z zawodnikiem nowego, dłuższego kontraktu. – Bardzo się cieszymy i jest nam bardzo miło, że Igor Angulo chce zostać w Górniku na dłużej, ale to… tyle na ten temat – mówi krótko prezes Górnika.

 

W Zabrzu są przekonani, że hiszpański napastnik dalej będzie grał i strzelał bramki w klubie 14-krotnego mistrza Polski. - Cieszę się, że Igor Angulo jest na ustach piłkarskich kibiców w Polsce. Trzeba powiedzieć, że ten jego wynik, te bramki, to w dużej mierze zasługa zespołu, który podczas meczów ciężko pracuje. Igor przez to też jest coś winien drużynie, bo bez pomocy kolegów nie osiągnąłby takiego wyniku. Nas cieszą dobre wyniki Górnika. To dowód na to, że warto było zaufać trenerowi Broszowi, który podjął się trudnej roli odbudowy zespołu - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~oloUżytkownik anonimowy
~olo
No photo~oloUżytkownik anonimowy
do ~Kibic niemiecki :
No photo~Kibic niemiecki Użytkownik anonimowy
7 sie 17 14:28 użytkownik ~Kibic niemiecki napisał
Panie Angulo może pan tu grać do 45. Lat tu jest taki poziom i wie pan o tym i jeszcze jakie kraje grają w LM a Polski nie ma możecie wpis usunąć
Legia grała rok temu w LM i zremisowała z Realem Madryt 2:2 więc tak źle jak piszesz nie ma. Igor strzelał bramki w Grecji czy na Cyprze a tamtejsze kluby grają co roku w LM.
8 sie 17 13:08 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin :
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
Na mecz Górnik - Arka poszło już prawie 11 000 biletów a do niedzieli jest daleko co pokazuje jaki potencjał jest w kibicach GÓRNIKA.
8 sie 17 12:51 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
7 sie 17 16:04 użytkownik ~Kibic napisał
Panie Ojrzynski wierzę że wygra pan z tym klubikiem a Angulo nie pokaże nic życzę ZWYCIĘSTWA
Spokojnie, wy jedziecie do Warszawy więc z ostatniej pozycji znów się nie wygrzebiecie, hehe... :)))
9 sie 17 13:23 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii